Plac Monastiriaki

Ateny w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Plac Monastiriaki - opis atrakcji

Plac Monastiriaki znajduje się w pobliżu najważniejszych zabytków Aten. Kilkunastominutowy spacer dzieli go od Akropolu, Agor Ateńskich czy Biblioteki Hadriana. Jest to centrum rozciągającej się wokół niego dzielnicy handlowej oraz miejsce, gdzie znajduje się jedna z głównych i najstarszych stacji ateńskiego metra.
Pod koniec XIX w. do centrum Aten doprowadzono kolejkę miejską. Wybudowano wówczas neoklasycystyczny budynek dworca na Placu Monastiriaki. Do dziś jest to jedna z głównych stacji metra w stolicy, która pozwala na szybki dostęp w rejon najważniejszych zabytków miasta.
Przy placu znajduje się też XVIII wieczny meczet Tzistarakis Aga oraz niepozorny kościółek Pantanassa, którego korzenie sięgają X w. i istniejącego tu wówczas klasztoru. Po licznych przebudowach świątynia zatraciła swoje pierwotne cechy, ale w jej wnętrzu można zobaczyć interesujące malowidła ścienne.
Od czasów panowania tureckiego Plac Monastiriaki pełni funkcje handlowe. Nazywany był wówczas Bazarem i należał do głównych punktów, gdzie przybywali kupcy. Obecnie także wokół placu i w okolicznych uliczkach roi się od sklepików sprzedających przede wszystkim ubrania, rękodzieło, tradycyjne skórzane sandały oraz pamiątki. Są tu także liczne restauracje i bary, a cała okolica żyje do późnych godzin nocnych.

Zgłoś błąd

Plac Monastiriaki - galeria zdjęć

Plac Monastiriaki na mapie

Plac Monastiriaki cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Plac Monastiriaki

Regiony w pobliżu Plac Monastiriaki

Więcej informacji