Podziemia Rynku w Krakowie

Kraków w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo małopolskie
Liczba ludności
759137
Powierzchnia
326,8 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 12
Współrzędne
N:50.064650
E:19.944980
Herb
Herb Krakowa

Podziemia Rynku w Krakowie - opis atrakcji

Podziemia Rynku są multimedialnym muzeum znajdującym się na terenie skansenu archeologicznego pod Rynkiem Głównym w Krakowie. Są oddziałem Muzeum Krakowa i zaliczane są obecnie do najważniejszych atrakcji miasta.

Muzeum zostało otwarte w 2010 r. i pomyślane jest jako niezwykła podróż w czasie do początków Krakowa. Zwiedzający przechodzą po specjalnych kładkach i pochylniach przez teren miasta z XI-XIII w. Po drodze mijają średniowieczne trakty piesze, pozostałości miejskich kramów, wodociągów, pierwszych sukiennic i cmentarzyska. Oprócz ruin dawnych budowli są tu też rekonstrukcje kramów, warsztatów rzemieślniczych oraz ruchome hologramy, które opowiadają historie z życia ówczesnych mieszczan.

Na wystawie prezentowane są przedmioty należące do średniowiecznego wyposażenia domów i warsztatów, biżuteria, przedmioty pochodzące z dalekich krajów, które dotarły do Krakowa wraz z kupcami, broń oraz unikalna na skalę światową bryła handlowego ołowiu ważąca prawie 700 kg.

Zgłoś błąd

Podziemia Rynku w Krakowie - galeria zdjęć

Podziemia Rynku w Krakowie na mapie

Podziemia Rynku w Krakowie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Podziemia Rynku w Krakowie

Warto wiedzieć

Więcej informacji