Radziejowa

Radziejowa w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Radziejowa - opis atrakcji

Radziejowa jest najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego, mierzącym 1266 m n.p.m. Wznosi się w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej, które rozciąga się między dolinami Popradu i Dunajca. Na jej wierzchołku stoi drewniana wieża widokowa oraz betonowy słup będący pozostałością wieży triangulacyjnej.
Szczyt wznosi się między Rytrem, a Jaworkami i Szczawnicą. Porośnięty jest lasem, ale dzięki wieży widokowej można stąd podziwiać rozległe panoramy, obejmujące m.in. Tatry, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce czy Beskid Żywiecki i Wyspowy. Najbliższe schronisko znajduje się na Przehybie oddalonej o około półtorej godziny marszu czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim.

Radziejowa należy do Korony Gór Polski. Znajduje się na też na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Z Rytra czerwonym szlakiem droga na szczyt zajmuje nieco ponad 4 h, zaś z Krościenka ponad 6 godzin. Ciekawą trasą, która może być alternatywą dla wyżej wymienionych może być dojście z Jaworek przez Wielki Rogacz. Początkowo prowadzi ona czerwonym szlakiem z Jaworek w stronę Piwnicznej, by na Przełęczy Obidza zmienić się w szlak niebieski i na Wielkim Rogaczu dołączyć do GSB. Całe wejście zajmuje około 4 h i szczególnie na odcinku od Jaworek do Przełęczy Obidza jest bardzo widokowe.

Zgłoś błąd

Radziejowa - galeria zdjęć

Radziejowa na mapie

Radziejowa cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Radziejowa

Regiony w pobliżu Radziejowa

Warto wiedzieć

Więcej informacji