Rynek i Polski Ratusz w Kamieńcu Podolskim

Kamieniec Podolski w pigułce

Kraj
Ukraina
Liczba ludności
101728
Powierzchnia
27,87 km2
Nr. kierunkowy
(+38) 03849
Współrzędne
N:48.696416
E:26.582406
Herb
Herb Kamieńca Podolskiego

Rynek i Polski Ratusz w Kamieńcu Podolskim - opis atrakcji

Sercem Starego Miasta w Kamieńcu Podolskim jest tak zwany Rynek Polski. Został on wytyczony w okresie lokacji miasta na prawie magdeburskim, która nastąpiła w XIV w. Rynek jest kwadratowym placem o bokach przekraczających długość 100 m. W przeszłości skupiało się tu życie administracyjne, handlowe oraz społeczne miasta. Kamieniec zamieszkiwany był przez 3 główne grupy narodowościowe: Polaków, Rusinów i Ormian. Każda z nich miała swoje własne władze i swoją pieczęć.

Na środku Rynku Polskiego stoi tak zwany Ratusz Polski, w którym do XVII w. rezydowały władze polskie i ruskie. W późniejszym czasie Rusini przenieśli się do osobnego budynku. Ratusz jest budowlą w swojej bryle gotycką, która jednak przez kolejne przebudowy zyskała wiele elementów renesansowych i barokowych. Góruje nad nią ośmiokondygnacyjna wieża, z której można oglądać panoramę miasta. Wokół rynku stoją kamieniczki z różnych epok. Wiele z nich ma ładnie zdobione fasady i mieści obecnie restauracje oraz kawiarnie.

Zgłoś błąd

Rynek i Polski Ratusz w Kamieńcu Podolskim - galeria zdjęć

Rynek i Polski Ratusz w Kamieńcu Podolskim na mapie

Rynek i Polski Ratusz w Kamieńcu Podolskim cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Więcej informacji