Stadion Panatenajski Kalimarmaro

Ateny w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Stadion Panatenajski Kalimarmaro - opis atrakcji

Stadion Panatenajski nazywany także Kalimarmaro, co oznacza „zbudowany z pięknego marmuru” jest jedną z nielicznych ateńskich budowli starożytnych, która użytkowana jest zgodnie ze swoim przeznaczeniem także współcześnie. Wybudowany w IV w. p.n.e. stadion powstał w naturalnym zagłębieniu terenu i służył do organizacji zawodów sportowych. Zrujnowany w początkach naszej ery został zapomniany i przez wieki pokrywał się coraz grubszą warstwą ziemi. Odkopano go dopiero w 1870 r., a gdy zapadła decyzja o organizacji pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. stadion został wyremontowany.
Jest to budowla o eliptycznym kształcie, wzniesiona w całości z marmuru. Nie ma zadaszenia, a kamienne trybuny są odkryte. Na stadionie mogą odbywać się wyścigi konne, a w czasie Igrzysk w 2004 r. na jego płycie przeprowadzono zawody w strzelaniu z łuku. Kalimarmaro jest wykorzystywany także do organizacji imprez sportowych o niższej randze. Można go także zwiedzać.

Zgłoś błąd

Stadion Panatenajski Kalimarmaro - galeria zdjęć

Stadion Panatenajski Kalimarmaro na mapie

Stadion Panatenajski Kalimarmaro cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Stadion Panatenajski Kalimarmaro

Więcej informacji