Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie

Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie - opis atrakcji

Park of Poland znajduje się w miejscowości Wręcza niedaleko Mszczonowa w województwie mazowieckim. Znajdują się tu źródła geotermalne, które wykorzystywane są m.in. w Termach w Mszczonowie. Na bazie tych źródeł powstał największy park wodny w Polsce i w Europie, działający od drugiej połowy lutego 2020 r. Park wodny jest częścią większej inwestycji, która będzie realizowana w kolejnych latach.

Na 20 ha powierzchnie powstał pod Mszczonowem Suntago Wodny Świat składający się z trzech stref tematycznych oraz kompleksu stu wyposażonych bungalowów. Jego obłożenie planowane jest na 15 tys. osób dziennie.

Największą część parku wodnego stanowi Jamago. Jest to wodna dżungla obsadzona 300 prawdziwymi palmami, w której znajdują się 32 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 3 km. Zjeżdżalnie rozmieszczone są na 6 kondygnacjach. Są to zarówno tradycyjne zjeżdżalnie, jak i pontonowe, multimedialne i zjeżdżalnie z zapadniami. W strefie tej znajduje się 5 basenów o łącznej powierzchni 2000 metrów kwadratowych. Wyposażone są w fale, urządzenia do hydromasażu i inne atrakcje. Część z nich napełniona jest wodą termalną. Na brzegu ustawiono leżaki do odpoczynku.

W strefie Relax znajdują się baseny solankowe i termalne służące to odpoczynku. Dwa z nich mają właściwości podobne do kąpieli w Morzu Martwym. Znajduje się tu także basen siarkowy przeznaczony do hydroterapii. Baseny ocienione są tropikalnymi drzewami, zaś cała strefa ma otwierany dach, dzięki któremu latem można wygrzewać siew słońcu. Ostatnia strefa parku to Saunarium, z 8 rodzajami saum oraz 4 basenami witalnymi.

Zgłoś błąd

Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie - galeria zdjęć

Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie na mapie

Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie

Regiony w pobliżu Suntago Wodny Świat – Park of Poland w Mszczonowie

Warto wiedzieć

Więcej informacji