Twierdza Hohensalzburg w Salzburgu

Salzburg w pigułce

Kraj
Austria
Liczba ludności
148256
Powierzchnia
65,68 km2
Nr. kierunkowy
0662
Współrzędne
N:47.48
E:13.03
Herb
Herb Salzburga

Twierdza Hohensalzburg w Salzburgu - opis atrakcji

Twierdza Hohensalzburg wznosi się majestatycznie na wzgórzu Festungsberg ponad barokową zabudową Starego Miasta. Od XI w. była to siedziba arcybiskupów Salzburga, a po ustanowieniu Państwa Kościelnego w końcu XIV w. jego główną warownią.

Zaliczana jest do największych średniowiecznych zamków w Europie Środkowej i do dziś pozostaje symbolem miasta. Zamek ma nieregularny kształt dostosowany do terenu i górskiego grzbietu, na którym stoi i składa się z wielu dobudowywanych w ciągu wieków części. Do dziś część pomieszczeń, z komnatami arcybiskupimi z początku XVI w., zachowały swój oryginalny wystrój. Można je podziwiać na górnych piętrach zamku. W pozostałych budynkach mieszczą się muzea, Muzeum Marionetek, Muzeum Forteczne, w którym można zapoznać się z historią twierdzy oraz tutejszego arcybiskupstwa, Stara Zbrojownia z wystawą średniowiecznej i nowożytnej broni, zbroi oraz sztandarów, oraz Muzeum Pułku Piechoty Arcyksięcia Rainera.

Z zamkowych murów rozciągają się wspaniałe widoki na Salzburg oraz otaczające miasto góry. Atrakcją tego miejsca są odgrywane zawsze w niedzielę o 11:45 przez trębacza fanfary, melodie barokowe oraz hejnały. Na wzgórze można się dostać pieszo lub kolejką linowo-terenową, która kursuje z ulicy Festungsgasse.

Zgłoś błąd

Twierdza Hohensalzburg w Salzburgu - galeria zdjęć

Twierdza Hohensalzburg w Salzburgu na mapie

Twierdza Hohensalzburg w Salzburgu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Warto wiedzieć

Więcej informacji