Twierdza w Kamieńcu Podolskim

Kamieniec Podolski w pigułce

Kraj
Ukraina
Liczba ludności
101728
Powierzchnia
27,87 km2
Nr. kierunkowy
(+38) 03849
Współrzędne
N:48.696416
E:26.582406
Herb
Herb Kamieńca Podolskiego

Twierdza w Kamieńcu Podolskim - opis atrakcji

Twierdza w Kamieńcu Podolskim stoi na brzegu Smotryczą. Składa się ze Starego i Nowego Zamku, które powstawały na przestrzeni kilku wieków. Forteca stoi w miejscu umocnień ziemno-drewnianych z XIII w., a jej budowa rozpoczęła się po zdobyciu Podola przez Kazimierza Wielkiego. Twierdza ma nieregularny kształt z kilkoma basztami w narożnikach. Połączona jest z miastem za pomocą kamiennego Mostu Tureckiego.

Wokół Starego Zamku wznoszą się ziemne szańce z kamiennymi budowlami obronnymi nazywane Nowym Zamkiem. Zostały one zbudowane na początku XVII w. dla wzmocnienia twierdzy w obliczu zagrożenia tureckiego. Twierdza w Kamieńcu Podolskim miała kluczowe znaczenie dla obrony wschodnich kresów Rzeczpospolitej przed najazdami tatarskimi, a następnie tureckimi.

Opis oblężenia Kamieńca Podolskiego, który utrwalił jego legendę stworzył w „Panu Wołodyjowskim” Henryk Sienkiewicz. Obecnie zarówno Stary, jak i Nowy Zamek udostępnione są do zwiedzania. Twierdza znajduje się też na liście informacyjnej UNESCO czyli jest obiektem rozpatrywanym przez Ukrainę do zgłoszenia do tego renomowanego grona.

Zgłoś błąd

Twierdza w Kamieńcu Podolskim - galeria zdjęć

Twierdza w Kamieńcu Podolskim na mapie

Twierdza w Kamieńcu Podolskim cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Więcej informacji