Ustecka Syrenka

Ustka w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
16445
Powierzchnia
10,19 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 59
Współrzędne
N:54.578611
E:16.869167
Herb
Herb Ustki

Ustecka Syrenka - opis atrakcji

Od 2010 r. na falochronie wschodnim przy porcie w Ustce stoi pomnik Usteckiej Syrenki. Jest on związany z herbem miasta, w którym występuje syrenka oraz miejscową legendą. Bryza Rosowa, jak nazywana jest postać ma przynosić szczęście każdemu, kto jej dotknie.
Według legendy syrenka zobaczyła raz na plaży płaczącą, niewidomą kobietę. Wypatrywała ona syna, który wypłynął na połów i z niego nie powrócił. Bryzie Rosowej zrobiło się żal kobiety i wyrzucała jej na brzeg ryby, jako pożywienie. Z oleju z ich wątroby kobieta robiła olej, którym smarowała oczy, co przywróciło jej wzrok. Kiedy zaczęła widzieć, zobaczyła zbliżającą się łódź syna, który przypłynął z bardzo bogatym połowem. Z tej legendy wzięła się obecność syrenki w herbie Ustki.
Pomnik wybudowany w 2010 r. stanął na miejscu rzeźby św. Jana Nepomucena, którą przeniesiono na drugi falochron. Przedstawia syrenkę zwróconą w kierunku morza i wypatrującą nadpływającego młodego rybaka.

Zgłoś błąd

Ustecka Syrenka - galeria zdjęć

Ustecka Syrenka na mapie

Ustecka Syrenka cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Ustecka Syrenka

Miasta w pobliżu Ustecka Syrenka

Regiony w pobliżu Ustecka Syrenka

Więcej informacji