Województwo pomorskie

Polska w pigułce

Flaga Polski
Oficjalna nazwa Rzeczpospolita Polska (Polska)
Stolica
Warszawa
Waluta
złoty (PLN, zł)
Język
polski
Liczba ludności
38 538 447
Powierzchnia
312 679m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
demokracja parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Województwa pomorskiego Hotele w Województwie pomorskim

Co warto zobaczyć w Województwie pomorskim?

Województwo pomorskie jest jednym z województw posiadających dostęp do Morza Bałtyckiego. Fakt ten ma ogromny wpływ na rozwój turystyki w regionie – przyjezdnych kusi szum morskich fal, niezwykłe zachody Słońca oraz pełne tajemnic lasy i zagajniki. Coraz większą popularnością cieszą się również ekskluzywne hotele SPA, które są idealnym miejscem dla wszystkich chcących zadbać o swoje zdrowie i urodę. Tradycjonaliści mogą skorzystać natomiast z oferty licznych uzdrowisk.

Pomorskie jest mekką tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek nad wodą. To właśnie tutaj, w rejonie mierzei helskiej, znajduje się jedna ze stolic kite i windsurfingu, doceniana nie tylko przez Polaków, ale również gości z zagranicy. Żeglarze chętnie zawijają do tutejszych marin, których z każdym rokiem powstaje coraz więcej, starsze z kolei są modernizowane, dzięki czemu stopniowo odzyskują swój dawny blask. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rzeki, stwarzające idealne warunki do uprawiania kajakarstwa.

Turyści przyjeżdżający w rejon województwa pomorskiego wybierają jednak nie tylko wypoczynek nad morzem. Coraz częściej przyciągają ich szlaki konne i stadniny, których w samym Kociewiu jest około czterdziestu. Z kolei 190 kilometrów oznakowanych tras idealnie sprawdzi się podczas spacerów, tradycyjnych, jak i nornic walking. Coś dla siebie znajdą również fani rajdów rowerowych – na południu województwa czeka aż 870 kilometrów tras.

Pomorskie posiada bogatą ofertę kulturalną – Zamek w Malborku, gdańska starówka, liczne muzea, a także festiwale muzyczne takie jak Heineken Opener czy Sopot Festival co roku przyciągają tłumy turystów.

Mówiąc o Pomorzu wspomnieć należy również o Kaszubach, zachodniosłowiańskiej grupie etnicznej, po dziś dzień zamieszkujących Pomorze Gdańskie i wschodnią część Pomorza Zachodniego. Część Kaszubów zachowała własną kulturę i język, który jako jedyny w Polsce posiada status języka regionalnego.

Zgłoś błąd

Mapa Województwa pomorskiego

Miasta w Województwie pomorskim

Atrakcje turystyczne i zabytki w Województwie pomorskim

Miasta w pobliżu Województwo pomorskie

Województwo pomorskie - galeria zdjęć

Polska w pigułce

Flaga Polski
Oficjalna nazwa Rzeczpospolita Polska (Polska)
Stolica
Warszawa
Waluta
złoty (PLN, zł)
Język
polski
Liczba ludności
38 538 447
Powierzchnia
312 679m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
demokracja parlamentarna