Jastarnia

Jastarnia w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
3947
Powierzchnia
7,80 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 58
Współrzędne
N:54.699444
E:18.676667
Herb
Herb Jastarni

Co warto zobaczyć w Jastarni?

Na Mierzei Helskiej usytuowanych jest wiele atrakcyjnych kurortów wypoczynkowych. Jednym z chętniej odwiedzanych ośrodków przez turystów niewątpliwie jest jednak Jastarnia, przyciągająca przede wszystkim sześcioma kąpieliskami, czystymi plażami oraz nadmorską przystanią.
Jastarnia, położona nad Zatoką Pucką, życiem tętni głównie w okresie letniego sezonu turystycznego. Dawniej miejscowość ta była niewielką osadą rybacką, dzisiaj natomiast jest sporym kurortem, cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kuracjuszy, którzy przybywają tu z najrozmaitszych zakątków naszego kraju, a nawet zza granicy.
Intensywny rozwój Jastarni przypada dopiero na początek wieku XX, kiedy to została tutaj wybudowana linia kolejowa. Pierwsze wzmianki o tym kurorcie można znaleźć jednak ze znacznie wcześniejszego okresu, gdyż, jak się okazuje, pochodzą one z końca XIV wieku.
O atrakcyjności tej miejscowości na Półwyspie Helskim zadecydowało przede wszystkim jej dogodne położenie (pomiędzy Władysławowem a Helem), a także obecność wielu zabytkowych obiektów. W Jastarni można odnaleźć między innymi elementy kaszubskiego budownictwa, zabytkowe kamienice (w tym chaty rybackie) oraz dość dobrze zachowany układ urbanistyczny całej miejscowości.
Współczesna Jastarnia przyciąga turystów głównie licznymi atrakcjami, do których niewątpliwie należą także piękne plaże oraz nadmorskie kąpieliska. Plaże znajdują się zarówno od strony morza, jak i Zatoki Puckiej. W Jastarni z całą pewnością nikt nie będzie się nudzić, gdyż miejsce to oferuje bardzo wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Jastarni

W okolicy Jastarni

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Jastarni

Miasta w pobliżu Jastarni

Jastarnia - galeria zdjęć

Jastarnia w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
3947
Powierzchnia
7,80 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 58
Współrzędne
N:54.699444
E:18.676667

Jastarnia - więcej informacji