Chłapowo

Chłapowo w pigułce

Kraj
Chłapowo
Liczba ludności
1264
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
(+48)58
Współrzędne
N:54.810821
E:18.371073

Co warto zobaczyć w Chłapowie?

Chłapowo jest prężnie rozwijającą się miejscowością wypoczynkową położoną na klifowym odcinku wybrzeża między Jastrzębią Górą a Władysławowem. Znajdują się tu piaszczysta plaże z dwoma strzeżonymi kąpieliskami a oprócz nich dużą atrakcją jest malowniczy Wąwóz Chłapowski.

Wieś powstała prawdopodobnie w połowie XIV w. i miała przede wszystkim charakter rybacki. Jej rozwój związany z rybołówstwem morskim nastąpił przede wszystkim w XVIII w. Jako walory naturalne zostały docenione w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy stała się popularnym wśród mieszkańców Warszawy letniskiem. Po II wojnie światowej Chłapowo zostało zmarginalizowane przez rosnące szybko miejscowości wypoczynkowe takie jak Karwia, Jastrzębia Góra czy Władysławowo, którego w latach 1973-2014 było częścią.

Od początku XXI w. Chłapowo ponownie zyskuje na popularności jako ośrodek turystyczny. Jest to idealne miejsce dla osób szukających ucieczki przed gwarnymi kurortami, szukających spokoju, ciszy i klimatu dawnej rybackiej miejscowości. Plaże w Chłapowie są piaszczyste i czyste, a malowniczości dodają im strome klify. Klif Chłapowski ma wysokość ponad 30 m, a zejścia na plażę poprowadzone są tu schodami z poziomu miejscowości.

Wybrzeże należące do Chłapowa leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu w postaci ścieżek spacerowych i rowerowych. Niedaleko Chłapowa rozpoczyna się także niezwykły odcinek polskiego wybrzeża, jakim jest Mierzeja Helska.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Chłapowie

W okolicy Chłapowa

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Chłapowa

Miasta w pobliżu Chłapowa

Chłapowo - galeria zdjęć

Chłapowo w pigułce

Kraj
Chłapowo
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1264
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
(+48)58
Współrzędne
N:54.810821
E:18.371073

Chłapowo - więcej informacji