Plaża w Juracie

Jurata w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
512
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
(+48)58
Współrzędne
N:54.4105
E:18.4254

Plaża w Juracie - opis atrakcji

Jurata ze względu na swoje położenie ma aż dwie plaże, nad otwartym morzem i nad Zatoką Pucką. Znacznie bardziej znana jest ta od strony Bałtyku. Trudno się dziwić. Zaliczana jest do najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu. Pokrywa ją drobny, czysty piasek o niemal białym kolorze. Ma 100 m długości i choć nie jest zbyt szeroka to doskonale nadaje się do wypoczynku. Od strony lądu otoczona jest sosnowym lasem, który tworzy ścianę zieleni. Dzięki temu panuje tu kameralna atmosfera i ma się wrażenie, że jest to miejsce oddalone od cywilizacji i zgiełku popularnych kurortów. Na plaży znajduje się zaplecze sanitarne, natryski, toalety i przebieralnie. Można też wypożyczyć leżaki. Od strony Zatoki Puckiej plaża jest znacznie węższa, a woda spokojniejsza.

Niestety, czasem latem, gdy temperatury są bardzo wysokie dochodzi w niej do zakwitu sinic. Jednak nie należy się tym zbytnio przejmować bo zdarzenia takie trwają zwykle bardzo krótko, a sinice odpływają wraz ze zmianą wiatru. Zawsze w takich wypadkach można skorzystać z plaży nad pełnym morzem, która jest wolna od sinic.

Zgłoś błąd

Plaża w Juracie - galeria zdjęć

Plaża w Juracie na mapie

Plaża w Juracie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Plaża w Juracie

Miasta w pobliżu Plaża w Juracie

Regiony w pobliżu Plaża w Juracie

Więcej informacji