Pobrzeże Gdańskie

Pobrzeże Gdańskie w pigułce

Flaga
Oficjalna nazwa ()
Stolica
Waluta
Język
Liczba ludności
0
Powierzchnia
0m2
Religia
Ustrój
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Pobrzeża Gdańskiego Hotele w Pobrzeżu Gdańskim

Co warto zobaczyć w Pobrzeżu Gdańskim?

Pobrzeże Gdańskie jest najdalej na wschód wysuniętą częścią polskiego wybrzeża. Rozciąga się od Władysławowa i Mierzei Helskiej po granicę polsko-rosyjską w okolicach Krynicy Morskiej. Region ten otacza Zatokę Gdańską, a w jego skład wchodzą oprócz wspomnianej Mierzei Helskiej także Mierzeja Wiślana, Żuławy Wiślane i Wysoczyzna Elbląska.

Ze względu na swoje położenie u ujścia Wisły do Bałtyku region Pobrzeża Gdańskiego był od czasów średniowiecznych gęsto zaludniony. Jest tu najwięcej miast z całego polskiego wybrzeża, a najważniejszym z nich jest obfitujący w cenne zabytki Gdańsk. Wraz z sąsiednimi Gdynią i Sopotem tworzy on Trójmiasto.

W południowej części regionu znajduje się jeden z najważniejszych na ziemiach polskich zamek, wpisany na listę UNESCO krzyżacki zamek w Malborku. Z kolei nad Zalewem Wiślanym zwiedzić można związany z Mikołajem Kopernikiem Frombork oraz malowniczy Elbląg.

Turystyka wypoczynkowa na Pobrzeżu Gdańskim skupia się w trzech głównych rejonach. Są to Władysławowo z Mierzeją Helską, gdzie znajdują się Jurata, Jastarnia i Hel, w Trójmieście, w którym głównym kurortem jest Sopot oraz na Mierzei Wiślanej z ośrodkami w Krynicy Morskiej i Stegnie.

Zgłoś błąd

Mapa Pobrzeża Gdańskiego

Miasta w Pobrzeżu Gdańskim

Atrakcje turystyczne i zabytki w Pobrzeżu Gdańskim

Warto wiedzieć

Miasta w pobliżu Pobrzeże Gdańskie

Pobrzeże Gdańskie - galeria zdjęć

Żuraw Gdański. w pigułce

Flaga
Oficjalna nazwa ()
Stolica
Waluta
Język
Liczba ludności
0
Powierzchnia
0m2
Religia
Ustrój