Pobierowo

Pobierowo w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo zachodniopomorskie
Liczba ludności
1100
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
+4891
Współrzędne
N:54.0339
E:14.5558

Co warto zobaczyć w Pobierowie?

Pobierowo jest niewielką miejscowością wypoczynkową niedaleko Rewala, na Pobrzeżu Szczecińskim. Jego atutem jest szeroka, piaszczysta i bardzo czysta plaża z wyznaczonym kąpieliskiem oraz duża ilość terenów zielonych. Oddzielają one plażę od zabudowy, a także sprawiają, że jest tu zacisznie i spokojnie, nawet podczas silniejszych wiatrów.

Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z połowy XIV w., kiedy należała ona do rodziny von Kleist i miała charakter rolniczy. W ich rękach pozostawała aż do końca XIX w., kiedy Pobierowo kupił Robert Krause. To on, w 1907 r. zbudował pierwszy hotel o nazwie Seeblick (czyli Widok na morze), który jest dziś własnością Uniwersytetu Szczecińskiego i służy za ośrodek wypoczynkowy. Okres największej świetności Pobierowo przeżyło w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy Krause rozpoczął sprzedaż działek pod budowę domków letniskowych. Wkrótce uruchomiono też połączenie autobusowe z Berlinem, a miejscowość stała się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku berlińskich naukowców, poetów i ludzi kultury. Do dziś pozostałością tych czasów są wille w centrum miejscowości.

Dzisiejsze Pobierowo to przede wszystkim miejsce na spokojne wczasy w otoczeniu przyrody. Miejscowość posiada certyfikat Niebieskiej Flagi przyznawany jedynie miejscowościom nadmorskim spełniającym wysokie wymogi ekologiczne. Centrum życia turystycznego jest 4 kilometrowa ulica Grunwaldzka będąca nadmorskim deptakiem, zaś od 2005 r. co roku na plaży latem organizowana jest nagradzana przez Polską Organizację Turystyczną Akademia Słońca.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Pobierowie

Warto wiedzieć

W okolicy Pobierowa

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Pobierowa

Miasta w pobliżu Pobierowa

Pobierowo - galeria zdjęć

Pobierowo w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1100
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
+4891
Współrzędne
N:54.0339
E:14.5558

Pobierowo - więcej informacji