Międzyzdroje

Międzyzdroje w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo zachodniopomorskie
Liczba ludności
5479
Powierzchnia
4,50 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 91
Współrzędne
N:53.928889
E:14.451389
Herb
Herb Międzyzdrojów

Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

Wydawać by się mogło, iż w Międzyzdrojach życie powinno toczyć się jedynie na wakacjach. Tymczasem nawet zimą można spotkać tu turystów, spacerujących nadmorskim molo.

Międzyzdroje są usytuowane na wyspie Wolin, w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Początków miasta można doszukiwać się już w XII wieku, kiedy to istniały tu dwie niewielkie osady. W kolejnym stuleciu Międzyzdroje zostały nieco rozbudowane, powstały przede wszystkim ulice, które wchodziły w skład głównego szlaku handlowego, przebiegającego do Wolina i Kamienia Pomorskiego.

Wypoczynek w Międzyzdrojach zaczął być popularny już pod koniec XVIII wieku. Dużą rolę w propagowaniu relaksowania się nad morzem odegrali Anglicy, którzy właśnie w tym okresie docenili lecznicze właściwości morskich kąpieli. W Międzyzdrojach zaczęły więc powstawać pierwsze kąpieliska, a w ślad za nimi tworzono hotele oraz pensjonaty. Pod koniec XIX wieku miejscowość ta była niesłychanie modnym kurortem turystycznym wraz z własnym zakładem solankowym oraz oczywiście z nadmorską promenadą.

W czasie I oraz II wojny światowej działalność turystyczno – wypoczynkowa miasta osłabła, ale już w latach pięćdziesiątych XX wieku Międzyzdroje na nowo zaczęły cieszyć się zainteresowaniem.

Dzisiaj Międzyzdroje każdego roku odwiedzane są przez tysiące letników. Kuracjusze korzystają nie tylko z dobrodziejstw morskich wód, ale równie chętnie spędzają czas w tutejszym parku zdrojowym oraz na molo.

Międzyzdroje słyną również z wielu wydarzeń kulturalnych i festiwali (m.in. Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Morskie Zaduszki czy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej). Ponadto w Międzyzdrojach zobaczyć można Promenadę Gwiazd (z odciśniętymi dłońmi najwybitniejszych polskich aktorów) oraz gabinet figur woskowych.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Międzyzdrojach

W okolicy Międzyzdrojów

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Międzyzdrojów

Miasta w pobliżu Międzyzdrojów

Międzyzdroje - galeria zdjęć

Oceń to miejsce (1)

blank Administrator
2015-12-31 19:19:05
2015-12-31 19:19:05
Liczne atrakcje oraz korzystny mikroklimat sprawiają, że Międzyzdroje są atrakcyjne o każdej porze roku. Najchętniej odwiedzane są one latem, kiedy można korzystać z wypoczynku na plaży oraz z możliwości udziału w licznych imprezach. Inne pory roku są tu jednak równie ciekawe, zaś same Międzyzdroje cieszą się opinią najmodniejszego i najpiękniejszego kąpieliska w Polsce.

Międzyzdroje w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
5479
Powierzchnia
4,50 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 91
Współrzędne
N:53.928889
E:14.451389

Międzyzdroje - więcej informacji