Uzdrowisko Ustka – Park Zdrojowy

Ustka w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
16445
Powierzchnia
10,19 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 59
Współrzędne
N:54.578611
E:16.869167
Herb
Herb Ustki

Uzdrowisko Ustka – Park Zdrojowy - opis atrakcji

Ustka należy do najstarszych uzdrowisk na polskim wybrzeżu Bałtyku. Jej dobroczynny dla zdrowia klimat rozpoznano już w drugiej połowie XIX w. Obecnie do zabiegów wykorzystuje się także wodę morską, wody solankowe oraz lecznicze borowiny.
W latach osiemdziesiątych XIX w. w Ustce wybudowano willę przeznaczoną dla Otto von Bismarcka. Wraz z jej budową utworzono także park zdrojowy obejmujący tereny między promenadą, a dzielnicą willową. Obecnie, zrewitalizowany jest popularnym miejscem spacerów. Na jego terenie znajdują się m.in. wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym pomnik poświęcony mieszkańcom Ustki poległym w czasie I wojny światowej, pomnik Fryderyka Chopina, zaś na skraju, przy promenadzie, Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej.
Uzdrowisko Ustka dysponuje miejscami w kilku sanatoriach, w których leczone są przede wszystkim choroby układu oddechowego, krążenia, przemiany materii, a także schorzenia reumatyczne. Działa Zakład Przyrodoleczniczy wykorzystujący złoża borowinowe i ciepłe źródła solankowe. Korzystny dla zdrowia jest też tutejszy mikroklimat oraz bardzo czyste, pozbawione pyłów i zanieczyszczeń powietrze, które poprawia zdolności oddechowe.

Zgłoś błąd

Uzdrowisko Ustka – Park Zdrojowy - galeria zdjęć

Uzdrowisko Ustka – Park Zdrojowy na mapie

Uzdrowisko Ustka – Park Zdrojowy cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Uzdrowisko Ustka – Park Zdrojowy

Regiony w pobliżu Uzdrowisko Ustka – Park Zdrojowy

Warto wiedzieć

Więcej informacji