Wodospad Skogafoss

Wodospad Skogafoss w pigułce

Kraj
Islandia
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Wodospad Skogafoss - opis atrakcji

Wodospad Skogafoss znajduje się w południowej części Islandii i zaliczany jest do atrakcji tak zwanego Złotego Pierścienia lub Złotej Pętli. Z tego względu odwiedzany jest przez setki turystów spragnionych wspaniałych widoków. Wodospad opada z ponad 60 metrowego skalistego klifu dawnego morskiego wybrzeża. Tworzą go wody rzeki Skoga, w która wypływa ze znajdujących się w głębi lądu lodowców. Wokół wodospadu unosi się mgiełka, dzięki której w słoneczne dni powstaje tu tęcza. Wodospad można podziwiać zarówno z dołu, jak i wchodząc na jego szczyt po przygotowanej ścieżce.

Według legendy w jaskini za wodospadem jeden z pierwszych przybyłych w to miejsce Wikingów, Þrasi Þórólfsson ukrył swój skarb. Podobno udało się go odnaleźć kilku okolicznym mieszkańcom. Kiedy wyciągali skrzynię, ta rozpadła się, a śmiałkom został tylko jeden z uchwytów. Jest on prezentowany w Muzeum Skogar.

Zgłoś błąd

Wodospad Skogafoss - galeria zdjęć

Wodospad Skogafoss na mapie

Wodospad Skogafoss cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Wodospad Skogafoss

Miasta w pobliżu Wodospad Skogafoss

Regiony w pobliżu Wodospad Skogafoss

Warto wiedzieć

Więcej informacji