Wzgórze Likavitos

Ateny w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
655780
Powierzchnia
38,964 km2
Nr. kierunkowy
210, 211, 212
Współrzędne
N:37.983716
E:23.729310
Herb
Herb Aten

Wzgórze Likavitos - opis atrakcji

Likavitos (Lycabettus) jest najwyższym z ateńskich wzgórz, a jednocześnie doskonałym punktem widokowym. Ma wysokość 277 m n.p.m. i wznosi się nad ekskluzywną dzielnicą Kolonaki, pełną otoczonych ogrodami willi. Według mitologii powstało, gdy rozgniewana Atena zrzuciła na miasto potężny głaz. Strome zbocza, w górnej części z odsłoniętymi wapiennymi, kredowymi ścianami sprawiają wrażenie niedostępnych.
Na wzgórze można wjechać kolejką linowo-terenową (tereferik), której dolna stacja znajduje się w dzielnicy Kolonaki. Na szczyt prowadzą też schody wśród porastającej zbocza roślinności. Na szczycie Likavitos stoi XIX wieczny kościółek Św. Jerzego, ale największą tutejszą atrakcją jest punkt widokowy. Roztacza się z niego najpiękniejsza panorama Aten. Widoczne są główne zabytki, w tym wzgórze Akropol oraz siatka dzielnic i ulic. Szczególnie malowniczo Ateny wyglądają stąd wieczorem, gdy wszędzie zaczynają palić się latarnie i światła. Wieczorną wycieczkę ułatwia kolejka, która kursuje do późnych godzin.

Zgłoś błąd

Wzgórze Likavitos - galeria zdjęć

Wzgórze Likavitos na mapie

Wzgórze Likavitos cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Wzgórze Likavitos

Więcej informacji