Antwerpia

Antwerpia w pigułce

Kraj
Belgia
Liczba ludności
483505
Powierzchnia
204,51 km2
Nr. kierunkowy
03
Współrzędne
N:51.216667
E:4.383333
Herb
Herb Antwerpii

Co warto zobaczyć w Antwerpii?

Antwerpia znajduje się w północnej części Belgii i jest położona nad rzeką Skaldą. To drugie co do wielkości w Europie port morski, tuż obok Rotterdamu.

O Antwerpii, jako ośrodku miejskim można było usłyszeć w zasadzie już w VII wieku, chociaż oficjalne prawa miejskie zostały miastu przyznane dopiero w XIII stuleciu.

W przeciągu kilku wieków Antwerpia stała się jednym z najbogatszych i najważniejszych miast handlowych na całym kontynencie europejskim. Rozwojowi handlu sprzyjało korzystne położenie miasta oraz dostęp do morza.

Współczesna Antwerpia z całą pewnością jest poważanym ośrodkiem naukowym oraz kulturalnym, nie tylko w Belgii, ale w całej Europie. Miasto zachwyca turystów wspaniałą gotycką zabudową, zabytkowymi kamienicami (liczącymi sobie nawet po kilkaset lat), a także cichymi i urokliwymi alejkami, w których można odpocząć od wielkomiejskiego hałasu oraz gwaru.

Przed kilkoma wiekami Antwerpia konkurowała z Amsterdamem, natomiast dzisiaj jej konkurentem pozostał już tylko Rotterdam.

Miasto jest przepełnione zarówno zabytkami, jak i luksusowymi sklepami, restauracjami oraz hotelami, zamkniętymi w nowoczesnych bryłach. Na każdym kroku można tu więc dostrzec tradycję przeplatającą się z nowoczesnością.

Nie brakuje tu również galerii sztuk oraz muzeów, w których można podziwiać dzieła najbardziej wybitnych belgijskich artystów. Jednym z nich jest sam Rubens, którego dom jest jedną z największych atrakcji w Antwerpii. Nie bez powodu więc Antwerpia tak często bywa nazywana „miastem Rubensa”.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Antwerpii

W okolicy Antwerpii

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Antwerpii

Miasta w pobliżu Antwerpii

Antwerpia - galeria zdjęć

Antwerpia w pigułce

Kraj
Belgia
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
483505
Powierzchnia
204,51 km2
Nr. kierunkowy
03
Współrzędne
N:51.216667
E:4.383333

Antwerpia - więcej informacji