Delhi

Delhi w pigułce

Kraj
Indie
Liczba ludności
11007835
Powierzchnia
1484 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.61
E:77.23

Co warto zobaczyć w Delhi?

Dawna stolica Indii oraz stolica jednostki administracyjnej o tej samej nazwie posiadająca status narodowego terytorium stołecznego. Na jej terenie leży Nowe Delhi – obecna stolica; formalnie oddzielne miasto, w rzeczywistości łączy się z Delhi; niejako stanowiąc jego kolejną dzielnicę.

Delhi położone jest w północnej części Indii nad rzeką Jamuną. Mówi się o nim „miasto na miastach”, bowiem na tym terenie przez tysiąclecia obok siebie i na sobie powstawało siedem miast, które wpłynęły na dzisiejszy wygląd tej metropolii. Pierwsza osada na tym terenie nazywała się Indraprastha, natomiast pierwsze z siedmiu wspomnianych miast powstało ok. 1200 roku p.n.e.

To drugie co do wielkości, tuż po Bombaju, miasto Indii. Można tu znaleźć wiele zabytków z okresu panowania Wielkich Mogołów, czyli islamskich władców panujących na terenie północnych Indii od XVI do XIX wieku.

Wśród ważnych atrakcji turystycznych kilka z tutejszych zabytków znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, wśród nich są: Grobowiec Humajuna, minaret Kutb Minar oraz Czerwony Fort. W starej części Delhi będącej w dawnych czasach stolicą muzułmańskich Indii, można znaleźć wiele dawnych domów hinduskich, meczetów czy fortyfikacji. Turyści spragnieni zwiedzania i różnorodności nie zawiodą się, ponieważ można tu także zobaczyć wiele budynków z doby panowania brytyjskiego. Wielość i różnorodność atrakcji turystycznych, klimat Indii – to mieszanka, która sprawia, że turyści z całego świata chętnie obierają Delhi za cel swojej wyprawy.

Zgłoś błąd

Dzielnice Delhi

Atrakcje turystyczne i zabytki w Delhi

W okolicy Delhi

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Delhi

Miasta w pobliżu Delhi

Delhi - galeria zdjęć

Delhi w pigułce

Kraj
Indie
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
11007835
Powierzchnia
1484 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.61
E:77.23

Delhi - więcej informacji