Nowe Delhi

Nowe Delhi w pigułce

Kraj
Indie
Liczba ludności
321883
Powierzchnia
42,7 km2
Nr. kierunkowy
+011
Współrzędne
N:28.635308
E:77.224960

Co warto zobaczyć w Nowym Delhi?

Miasto ogromnych różnorodności, jedna z najbarwniejszych stolic na świecie i ośrodek na niezwykle specyficznych prawach administracyjnych. Obojętnie jak nie opisalibyśmy Nowego Delhi, to oddanie uroku oraz klimatu miasta jest praktycznie niemożliwe w słowach.
To liczące sobie ponad 300 tysięcy mieszkańców miasto-dzielnica jest obecnie stolicą Indii. Pod względem administracyjnym wyróżnia się Nowe Delhi jako niezależne miasto, w rzeczywistości łączy się jednak w spójną całość z pozostałymi dzielnicami sąsiedniego Delhi, stanowiąc jakoby kolejną z nich. Stosunkowo niewielka liczba mieszkańców Nowego Delhi nie powinna Cię jednak zmylić – cała aglomeracja zamieszkiwana jest bowiem przez ponad 21 milionów ludzi!
Tereny dzisiejszego Delhi zamieszkiwane były przez rozwinięte cywilizacje już ponad tysiąc lat przed naszą erą – w tamtych czasach starsza część miasta znana była jako Indraprastha i pełniła rolę stolicy kraju Pandawów. W czasach nam bliższych, aglomeracja przechodziła z rąk Arabów do Timurydów, Mogołów i Brytyjczyków, by wreszcie uzyskać pełną niepodległość w 1947 roku, podobnie z resztą jak całe Indie.
Biedota przeplatająca się z ogromnym bogactwem, niezwykły ścisk i straszliwie duże zagęszczenie ludności na jednym kilometrze kwadratowym. Kolorowe i brudne ulice oraz ludzie zdający się wieść życie całkowicie inne od naszego. Wizyta w Nowym Delhi to niezaprzeczalnie jedna z niezapomnianych podróży życia, której każdemu życzę! Miasto robi naprawdę zapierające dech w piersiach wrażenie!

Zgłoś błąd

Dzielnice Nowego Delhi

Atrakcje turystyczne i zabytki w Nowym Delhi

W okolicy Nowego Delhi

Miasta w pobliżu Nowego Delhi

Nowe Delhi - galeria zdjęć

Nowe Delhi w pigułce

Kraj
Indie
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
321883
Powierzchnia
42,7 km2
Nr. kierunkowy
+011
Współrzędne
N:28.635308
E:77.224960

Nowe Delhi - więcej informacji