Hanower

Hanower w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Dolna Saksonia
Liczba ludności
525875
Powierzchnia
204,14 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:52.366667
E:9.716667
Herb
Herb Hanoveru

Co warto zobaczyć w Hanoverze?

Hanower jest stolicą kraju związkowego Dolna Saksonia, nad rzeką Leine w Niemczech.

Miasto znane jest przede wszystkim z targów handlowych (Hannover Messe), które co roku odbywają się na jego terenie i uważane są za jedne z największych na świecie.

Historia miasta związana jest silnie z handlem i targami. Już w roku 1022 pojawiają się pierwsze informacje o osadzie targowej. W XIV wieku miasto zostaje członkiem prestiżowej Hanzy. W czasie trwania II wojny światowej zostało poważnie zniszczone.

Pomimo zniszczeń, jakie dotknęły miasto w trakcie wojny, Hanower to wiele zabytków i miejsc, które warto odwiedzić. Atrakcją samą w sobie może być tzw. Czerwona Nić, czyli czerwona linia wymalowana na chodnikach, która prowadzi nas do najważniejszych zabytków znajdujących się w śródmieściu.

W Hanowerze znajdują się jedne z najpiękniejszych ogrodów na terenie Niemiec – Ogrody Królewskie w Herrenhausen z wyrzucającą najwyżej w Europie wodę – tzw. Wielką Fontanną, wspaniały park tematyczny – hanowerskie zoo czy służące wypoczynkowi i rekreacji Jezioro Maschsee i mieszczące się przy nim tereny parkowe.

Miasto oferuje także wiele atrakcji miłośnikom kultury i sztuki. Można odwiedzić Muzeum Wilhelma Buscha lub Sprengla, pójść do opery, wybrać się do jednego z teatrów lub na koncert jazzowy.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Hanoverze

W okolicy Hanoveru

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Hanoveru

Miasta w pobliżu Hanoveru

Hanower - galeria zdjęć

Hanower w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
525875
Powierzchnia
204,14 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:52.366667
E:9.716667

Hanower - więcej informacji