Husavik

Husavik w pigułce

Kraj
Islandia
Liczba ludności
2323
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
+354
Współrzędne
N:66.03
E:-17.19

Co warto zobaczyć w Husavik?

Husavik jest jedną z najważniejszych miejscowości północnej części Islandii. Tutejsi mieszkańcy od wieków trudnili się rybołówstwem oraz polowaniami na wieloryby. Dziś jest to jedno z głównych islandzkich centrów turystycznych, którego główną atrakcją są wyprawy łodziami na wodne safari i podglądanie wielorybów.

Miejscowość uzyskała prawa miejskie w połowie XX w. i obecnie zamieszkuje ją około 2500 mieszkańców. Zatrudnieni są przede wszystkim w przemyśle przetwórstwa rybnego oraz pracują jako rybacy. W ostatnich latach coraz bardziej rozwija się też turystyka. Jej głównym ośrodkiem jest centrum wielorybnicze, w którym można zamówić wycieczkę łodzią na morze w celu oglądania tych wielkich morskich ssaków. Wyprawy odbywają się z przewodnikiem i można podczas nich oglądać także morskie ptaki. Centrum organizuje także wycieczki do miejscowej przetwórni ryb.

W ostatnim czasie Husavik coraz lepiej radzi sobie także jako zimowe centrum turystyczne. Ma dobre zaplecze noclegowe, a w okolicy można jeździć na nartach, skuterami śnieżnymi , jeepami oraz oglądać zorzę polarną.

Zgłoś błąd

W okolicy Husavik

Miasta w pobliżu Husavik

Husavik - galeria zdjęć

Husavik w pigułce

Kraj
Islandia
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
2323
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
+354
Współrzędne
N:66.03
E:-17.19

Husavik - więcej informacji