Neapol

Neapol w pigułce

Kraj
Włochy
Podział administracyjny
Kampania
Liczba ludności
958126
Powierzchnia
117 km2
Nr. kierunkowy
081
Współrzędne
N:40.833333
E:14.25
Herb
Herb Neapolu

Co warto zobaczyć w Neapolu?

Miasto położone jest w południowej części Włoch w rejonie Kampania. Leży nad Zatoką Neapolitańską u stóp słynnego Wezuwiusza.

Neapol założyli Grecy. Początkowo nosił nawę Partenope. Jego historyczna część znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zajmuje powierzchnię 1700 ha i jest największym kompleksem tego typu w Europie.

Z czego słynie miasto? Po pierwsze kojarzy się nam najbardziej z prostą i popularną na całym świecie pizzą margheritą, która została po raz pierwszy przyrządzona (właśnie tutaj) dla królowej Włoch – Margherity di Savoia. Nie można także o nim mówić, nie wspominając o Wezuwiuszu, który składa się na jego panoramę. Innym ważnym symbolem tego ośrodka miejskiego jest wielki włoski aktor i artysta – Totò. Neapol to również mafia – Camorra, która jest nieodłączną częścią tutejszego „krajobrazu”.

Turystów przyciągają również obchody patrona miasta – św. Januarego. Każdy kto w tym czasie odwiedzi to miejsce pragnie zobaczyć cud polegający na przemienieniu krwi świętego (jest zamknięta w szklanej ampułce) z postaci stałej w płynną.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Neapolu

W okolicy Neapolu

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Neapolu

Miasta w pobliżu Neapolu

Neapol - galeria zdjęć

Neapol w pigułce

Kraj
Włochy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
958126
Powierzchnia
117 km2
Nr. kierunkowy
081
Współrzędne
N:40.833333
E:14.25

Neapol - więcej informacji