Szymbark (województwo pomorskie)

Szymbark (województwo pomorskie) w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
627
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
(+48) 58
Współrzędne
N:54.218889
E:18.102222

Co warto zobaczyć w Szymbarku?

Szymbark to niewielka wieś położona na terenie województwa pomorskiego. Mimo niewielkich rozmiarów jest niezwykła atrakcją turystyczną. Świadczy o tym chociażby fakt, że leży ona na obszarze Kaszubskiego Parku Narodowego tzw. Szwajcarii Kaszubskiej. Zarówno w samym Szymbarku jak i jego okolicach można zobaczyć wiele interesujących, czasami zaskakujących rzeczy. To właśnie tutaj powstał jeden z pierwszych „domów do góry nogami”.

Miejscowość położona jest w okolicy obfitującej w niezwykłe atrakcje turystyczne, w pobliżu drogi krajowej nr 20, prowadzącej z Gdyni do Stargardu Szczecińskiego.

Historia miejscowości wiąże się z walkami partyzanckimi prowadzonymi w czasie II wojny światowej przez ruch Gryfa Pomorskiego. To właśnie tutaj doszło do egzekucji na jej członkach. Egzekucja ta była odwetem za akcję ruchu, w czasie której został zabity jeden ze strażników pobliskiego obozu koncentracyjnego – Stutthoff. Dzisiaj wydarzenia te upamiętnia pomnik stojący we wsi. Więcej o historii Gryfa Pomorskiego można dowiedzieć się w czasie wykładów, jakie odbywają się na terenie bunkrów położonych w lesie okalającym skansen.

Jak to już zostało wspomniane Szymbark leży w przepięknej okolicy. Malownicze tereny, nietypowa architektura, a także dziewicza przyroda sprawiają, że już sama podróż do tego miejsca będzie niezapomnianym doznaniem estetycznym.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Szymbarku

W okolicy Szymbarka

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Szymbarka

Miasta w pobliżu Szymbarka

Szymbark (województwo pomorskie) - galeria zdjęć

Szymbark (województwo pomorskie) w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
627
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
(+48) 58
Współrzędne
N:54.218889
E:18.102222

Szymbark (województwo pomorskie) - więcej informacji