Argentyna

Argentyna w pigułce

Flaga Argentyny
Oficjalna nazwa Republika Argentyńska (Argentina, República Argentina)
Stolica
Buenos Aires
Waluta
peso argentyńskie (ARS)
Język
hiszpański, mapudungun, keczua, guarani, włoski, polski
Liczba ludności
41 769 726
Powierzchnia
2 766 890m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Argentyny Hotele w Argentynie

Komunikacja & środki lokomocji w Argentynie

Środki lokomocji na terenie

Autobusy
Dworzec autobusowy w Buenos Aires znajduje się obok stacji kolei Retiro. To najpopularniejsza i tania forma przemieszczania się po stolicy. Jeśli chcemy skorzystać z tej formy lokomocji podróżując po kraju warto skorzystać z autokarów. Większość tras w głąb kraju zaczyna się i kończy w Buenos Aires. Do tego są wygodne (posiadają rozkładane fotele) i niezbyt drogie.

Autostop
W Argentynie można spotkać się z pobieraniem małych opłat od autostopowiczów. Do tego uchodzi za niebezpieczny w tym kraju.

Metro
To jedna z najlepszych opcji poruszania się po Buenos Aires. Metro kursuje często, nie jest drogie, a do tego wygodne. Należy jednak uważać na kieszonkowców i nie stawać blisko drzwi, ponieważ do najczęstszych kradzieży dochodzi w momencie ich zamykania. Złodzieje wyrywają torebkę lub inną wartościową rzecz i uciekają.

Pociągi
Linii kolejowych jest mało, a te które istnieją oferują usługi na bardzo niskim poziomie. Choć koszta są małe podróże zazwyczaj trwają bardzo długo, a do tego często są brudne.
Warto za to wybrać się w podróż przeznaczonym tylko dla turystów tzw. Podniebnym pociągiem. Jest to jedna z najwyżej położonych linii kolejowych na świecie. Kto zdecyduje się na przejażdżkę będzie miał okazję jechać na wysokości 4200 m. n.p.m. Długość całkowita trasy tego pociągu wynosi 217 km.

Samochód
Choć kierowcy nie mają formalnego wymogu posiadania międzynarodowego prawo jazdy jeśli chcą wynająć auto, jest ono zwyczajowo wskazane. Obowiązuje ruch prawostronny. Na drodze trzeba być uważnym, bowiem choć istnieją przepisy obowiązuje tu tzw. prawo silniejszego. Do tego spotkamy się z małą ilością znaków na drogach. Należy też wziąć pod uwagę, że ze względu na dużą przestrzeń i odległości trzeba mieć zapas benzyny. Warto wiedzieć, że przy przekraczaniu konkretnych prowincji Argentyny czeka nas kontrola policyjna. Przejeżdżając z jednej do drugiej prowincji nie możemy w swoich zapasach mieć takich produktów jak: owoce, nabiał, świeże mięso, warzywa.

Popularną formą podróżowania jest także wynajęcie auta z kierowcą (remis). Ze względów bezpieczeństwa zaleca się korzystanie jedynie z licencjonowanych korporacji.

W Argentynie poruszamy się po drogach: krajowych, lokalnych i płatnymi autostradami. Warto wiedzieć także, że sygnalizatory świetlne ustawione są tutaj za skrzyżowaniem (za przejściem dla pieszych).

Samolot
To najszybsza opcja przemieszczania się po kraju. W Argentynie niestety często połączenia krajowe mają opóźnienia, co należy wziąć pod uwagę i odpowiednio wcześniej dowiedzieć się czy np. piloci danej linii nie strajkują. Ceny dla obcokrajowców są wysokie.
Linie wewnętrzne obsługują przewoźnicy: Aerolíneas Argentinas/Austral, LADE, LAN Argentina oraz Southern Winds.

Taksówki
Korzystając z taksówek należy uważać, aby po wejściu do taksówki kierowca włączył taksometr. Z reguły koszta podróży są niewysokie.

Zgłoś błąd

Argentyna w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Argentyńska (Argentina, República Argentina)
Stolica
Buenos Aires
Waluta
peso argentyńskie (ARS)
Język
hiszpański, mapudungun, keczua, guarani, włoski, polski
Liczba ludności
41769726
Powierzchnia
27668902
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika

Argentyna - więcej informacji