Australia

Australia w pigułce

Flaga Australii
Oficjalna nazwa Związek Australijski (Commonwealth of Australia)
Stolica
Canberra
Waluta
dolar australijski (AUD)
Język
angielski
Liczba ludności
22 871 525
Powierzchnia
7 686 850m2
Religia
dominująca: chrześcijanstwo
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Australii Hotele w Australii

Komunikacja & środki lokomocji w Australii

Wybierając się w podróż po Australii trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkie odległości, jakie dzielą poszczególne miasta czy konkretne cele na mapie, do których zamierzamy dotrzeć.

Środki lokomocji na terenie

Auto
Jeśli chcemy prowadzić samochód na terenie Australii wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Na Czerwonym Lądzie obowiązuje ruch lewostronny. Wynajem samochodu jest prosty, ale należy dokładnie przeczytać umowę bowiem nie każdym autem będziemy mogli poruszać się po terenie całego kraju czy wjechać na teren danego parku. Opcją dla osób, które zamierzają zwiedzić Australie jest również możliwość zakupu samochodu, a następnie jego odsprzedanie tuż przed wyjazdem. Pamiętać także należy, że trzeba przestrzegać tu ustalonych prędkości, aby nie otrzymać wysokiego mandatu. Wyruszając w podróż samochodem bierzemy także pod uwagę panujące warunki atmosferyczne, sprawdzamy stan dróg, którymi mamy zamiar się poruszać, zabieramy odpowiedni zapas wody i prowiantu oraz zaleca się pozostawienie komuś informacji o tym, gdzie i kiedy mamy planowo dotrzeć.

Autobus
Ceny zależą od trasy i rodzaju biletu. Największym przewoźnikiem w Australii jest Greyhound.

Pociąg
Należy liczyć się z tym, że odległości w Australii są ogromne a koszt biletu za pociąg jest porównywalny do tego za samolot. Komfort podróży wysoki.

Prom /Łódź
Prom to jeden ze środków komunikacji publicznej w Sydney. Ponadto łodzie /jachty to sposób dostania się na rafę koralową by móc tam zanurkować.

Samolot
Idealny środek transportu na pokonywanie dużych odległości w Australii. Wszystkie większe miasta posiadają między sobą połączenia lotnicze. Do głównych przewoźników krajowych należą: Qantas, Virgin Blue oraz JetStar. Loty wewnętrzne, szczególnie pomiędzy blisko położonymi ośrodkami miejskimi, są stosunkowo niedrogie. Warto także na bieżąco śledzić strony przewoźników, ponieważ trafiają się ciekawe promocje biletów.

Taksówki
Koszt przejazdu nie należy do najdroższych. W każdym samochodzie zamontowane są liczniki, a taksówkarze w Australii uchodzą za uczciwych. Należy pamiętać, że za trzaśnięcie drzwiami ok. 5 AUD.

Zgłoś błąd

Australia w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Związek Australijski (Commonwealth of Australia)
Stolica
Canberra
Waluta
dolar australijski (AUD)
Język
angielski
Liczba ludności
22871525
Powierzchnia
76868502
Religia
dominująca: chrześcijanstwo
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Australia - więcej informacji