Erytrea

Erytrea w pigułce

Flaga Erytrei
Oficjalna nazwa Państwo Erytrea (Ertra, Państwo Erytrea – Hagere Ertra)
Stolica
Asmara
Waluta
nakfa (ERN)
Język
arabski, tigrinia
Liczba ludności
5 028
Powierzchnia
121 320m2
Religia
dominujące: Islam, Prawosławie
Ustrój
totalitaryzm
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Erytrei Hotele w Erytrei

Praktyczne informacje o Erytrei

Placówki dyplomatyczne
Polska nie posiada swojej placówki dyplomatycznej w Erytrei. Państwo podlega pod kompetencje terytorialne ambasady w stolicy Egiptu, Kairze. To właśnie ta ambasada zajmuje się sprawami Polaków przebywających w Erytrei. Tu także należy dzwonić w razie jakichkolwiek kłopotów. Telefon +20 1005485500
Zalecane jest także aby każdy wyjazd do Erytrei zgłaszać w ministerstwie spraw zagranicznych przez system e-konsulat (https://secure.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx)

W Asmarze znajduje się Konsulat Honorowy RP. Funkcję konsula pełni pan Bahta Gebremariam Kidane (kontakt w języku angielskim).

Adres konsulatu:
Asmara
Rorahabab, 1A198
P.O. Box 5631
Telefon dyżurny: + 291-7-128162

Paszport i wiza
Obywatele polscy wyjeżdżający do Erytrei musza posiadać wizę pobytową. Można ją uzyskać w ambasadzie lub konsulacie Erytrei. Najbliższa ambasada działa w Berlinie, natomiast konsulat znajduje się we Frankfurcie nad Menem. Wizę wydaje się na czas określony, a przebywanie na terenie państwa po okresie jej wygaśnięcia jest karalne. Podczas wyjazdu do Erytrei sprawdzana jest także ważność paszportu. Nie może być ona krótsza niż 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Jeżeli Erytrea jest dla nas jedynie krajem tranzytowym to należy okazać ważny bilet na dalszą podróż. Przy wyjeździe z kraju należy także uiścić opłatę lotniskową w wysokości 20 dolarów lub 20 euro.

Strefa czasowa
Erytrea leży w strefie czasowej UTC +3. Nie ma tu podziału na czas letni i zimowy. Oznacza to, przesunięcie zimą o 2, a latem o 1 godzinę do przodu w stosunku do czasu polskiego.

Język
Językami urzędowymi Erytrei są arabski i tigrinia. Tym drugim mówi zdecydowana większość mieszkańców kraju, należąca do ludów Tigre. W powszechnym użyciu jest także język angielski, w którym bez większych problemów można się dogadać w miastach i większych skupiskach ludzkich.

Zgłoś błąd

Erytrea w pigułce

Praktyczne informacje
Oficjalna nazwa Państwo Erytrea (Ertra, Państwo Erytrea – Hagere Ertra)
Stolica
Asmara
Waluta
nakfa (ERN)
Język
arabski, tigrinia
Liczba ludności
5028
Powierzchnia
1213202
Religia
dominujące: Islam, Prawosławie
Ustrój
totalitaryzm

Erytrea - więcej informacji