Fidżi

Fidżi w pigułce

Flaga Fidżi
Oficjalna nazwa Republika Fidżi (Republic of Fiji, Matanitu ko Viti, फ़िजी गणराज्य, Fidźi Ganaradźja)
Stolica
Suva
Waluta
dolar Fidżi (FJD)
Język
angielski, fidżyjski, hindustani
Liczba ludności
849 000
Powierzchnia
18 272m2
Religia
protestantyzm, hinduizm, katolicyzm, islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Fidżi Hotele w Fidżi

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Fidżi

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Aby wjechać na Fidżi, nie są wymagane od turystów żadne obowiązkowe szczepienia. Z zalecanych szczepień można wymienić wirusowe zapalenie wątroby typu A, dur brzuszny oraz polio.

Lekarstwa do zabrania
Poza lekami, które stale przyjmujemy (o ile takie są) powinniśmy zabrać ze sobą podstawową apteczkę wyposażoną w środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, jak również w bandaże i opatrunki. Ponieważ klimat na Fidżi jest cieplejszy, niż w Polsce, mogą przydać się również leki na problemy gastryczne, środki zabezpieczające przed słońcem i przed insektami.

Choroby zakaźne
W ciepłych miesiącach (od listopada do kwietnia, ponieważ Fidżi leży na półkuli południowej) istnieje zagrożenie zachorowania na dengę. Poza tym mogą wystąpić choroby, przeciwko którym przed wyjazdem powinniśmy się szczepić. Są one wymienione powyżej.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Fidżi to kraj o nieustabilizowanej sytuacji politycznej. Często dochodzi tam do demonstracji a nawet zamieszek. Jeśli zdarzy nam się taka sytuacja, koniecznie powinniśmy unikać udziału w protestach i demonstracjach, ponieważ mogą się one przekształcić w większe rozruchy zagrażające ich uczestnikom. Poza tym istnieje zagrożenie przestępczością pospolitą, przede wszystkim kradzieżami kieszonkowymi. Nie powinniśmy nosić przy sobie dużych sum pieniędzy, a wszelkie kosztowności, biżuterię i dokumenty (przy czym paszport powinniśmy mieć przy sobie) zostawiać w sejfie hotelowym. Fidżi leży w strefie aktywnej sejsmicznie, więc istnieje ryzyko trzęsień ziemi. Powinniśmy unikać kąpieli i nurkowania w miejscach niestrzeżonych, gdyż istnieje ryzyko zaatakowania przez rekiny.

Insekty
Fidżi położone jest w strefie klimatów ciepłych, więc zagrożenie insektami jest większe, niż w Polsce. Powinniśmy zabrać ze sobą środki przeciwko insektom, a w hotelach zwracać uwagę, czy w oknach zainstalowana jest siatka zabezpieczająca przed wlatywaniem owadów.

Podróżowanie z dziećmi
Na Fidżi nie ma żadnych ponadstandardowych regulacji dotyczących podróżowania z dziećmi. Jeśli będziemy poruszać się samochodem, zalecamy mieć fotelik dziecięcy oraz pamiętać, aby dziecko było zabezpieczone przed słońcem odpowiednimi ubraniami oraz kremami z filtrem.

Służba zdrowia
Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia, które zwróci nam koszty ewentualnego leczenia, ponieważ za takie będziemy musieli zapłacić. Często lekarze oczekują zapłaty za leczenie tylko gotówką, nawet jeszcze przed udzieleniem pomocy.

Zgłoś błąd

Fidżi w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Fidżi (Republic of Fiji, Matanitu ko Viti, फ़िजी गणराज्य, Fidźi Ganaradźja)
Stolica
Suva
Waluta
dolar Fidżi (FJD)
Język
angielski, fidżyjski, hindustani
Liczba ludności
849000
Powierzchnia
182722
Religia
protestantyzm, hinduizm, katolicyzm, islam
Ustrój
republika

Fidżi - więcej informacji