Grenada

Grenada w pigułce

Flaga Grenady
Oficjalna nazwa Grenada (Grenada)
Stolica
Saint George's
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
107 850
Powierzchnia
344m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Grenady Hotele w Grenadzie

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Grenadzie

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Przed wyjazdem do Grenady nie są wymagane ani zalecane żadne szczepienia. Obowiązek szczepienia przeciwko żółtej gorączce obejmuje osoby, które podróżują z krajów, gdzie choroba ta występuje i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

Dla własnego komfortu można natomiast zaszczepić się na:
a. Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B
b. Tężec
c. Błonicę
d. Dur brzuszny

Lekarstwa do zabrania
Jadąc w podróż należy zabrać ze sobą środki higieniczne, opatrunkowe, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, dezynfekcyjne oraz wszystkie te, które przyjmujemy stale z przepisu lekarza. Oprócz tego warto mieć ze sobą repelenty przeciwko insektom, krem z filtrem przeciwsłonecznym i okulary przeciwsłoneczne.

Choroby zakaźne
Na Grenadzie nie występuje szczególne zagrożenie chorobami zakaźnymi. Warto jednak pamiętać, aby unikać bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, gdyż mogą one być nosicielami wścieklizny. Lepiej unikać bezpańskich psów i kotów i nie dokarmiać ich.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
W porze występowania cyklonów i huraganów, należy mieć świadomość że jest to realne zagrożenie. Na szczęście dzięki swojemu położeniu, Grenada bardzo rzadko jest dotykana przez skutki klęsk żywiołowych tego rodzaju.

W kraju nie występuje również szczególne zagrożenie przestępczością a poruszanie się po terytorium Grenady można zaliczyć do bezpiecznych.

Insekty
Na terenie Grenady nie występuje zagrożenie zachorowania na malarię. Warto jednak mieć przy sobie środki przeciwko owadom, bo pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń. Można zamontować sobie w oknie moskitierę i używać odpowiednich repelentów.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma szczególnych przeciwwskazań co do podróżowania z dziećmi. Pamiętajmy jednak, aby zapewnić im komfort jazdy samochodem (parawaniki przeciwsłoneczne, odpowiednio dopasowane foteliki dla młodszych dzieci) oraz zadbać o to aby nie uległy poparzeniu słonecznemu. Jeżeli decydujemy się na podróż samolotem, to zajmijmy miejsca w tyle, gdzie wibracje i hałas będą mniej dokuczliwe dla naszych pociech.

W razie choroby
Honorowane są międzynarodowe polisy ubezpieczeniowe. W miejscowych przychodniach lekarskich opieka medyczna jest bezpłatna. Jeśli chcemy umówić się na wizytę prywatną, będzie nas to kosztowało ok. 20 USD. Warunki opieki lekarskiej są dobre. Jeśli natomiast potrzebujemy specjalistycznej pomocy, której nie możemy otrzymać w lokalnym ośrodku zdrowia, zawsze możemy skontaktować się z ambasadą.

Zgłoś błąd

Grenada w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Grenada (Grenada)
Stolica
Saint George's
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
107850
Powierzchnia
3442
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Grenada - więcej informacji