Gwatemala

Gwatemala w pigułce

Flaga Gwatemali
Oficjalna nazwa Republika Gwatemali (República de Guatemala)
Stolica
Gwatemala
Waluta
quetzal (GTQ)
Język
hiszpański
Liczba ludności
1 382 446
Powierzchnia
108 890m2
Religia
dominująca: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Gwatemali Hotele w Gwatemali

Komunikacja & środki lokomocji w Gwatemali

Samolot
W Gwatemali są dwa lotniska obsługujące loty międzynarodowe i kilka mniejszych, które obsługują loty krajowe. Trzeba jednak pamiętać, że lokalne linie lotnicze często się spóźniają – trzeba to wziąć pod uwagę wybierając się w dalszą podróż. Polecane jest korzystanie z lotów czarterowych.

Samochód
Jeśli chcemy po Gwatemali podróżować samochodem musimy posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Samochody możemy wynająć w większych miastach takich jak Guatemala City, Quetezaltenango, czy Antiqua. Poruszając się po drogach warto zapoznać się z tutejszymi przepisami drogowymi oraz stosować niepisane zasady ruchu drogowego, jak na przykład trąbienie przy wjeżdżaniu w ostry zakręt – ma to na celu powiadomienie osoby jadącej z naprzeciwka, że się zbliżamy.

Autobus
Autobus to najtańszy środek transportu w Gwatemali. Istnieje stosunkowo dobrze rozwinięta sieć połączeń między miastami. Trzeba jednak pamiętać, że podróż autobusem jest bardzo specyficzna w tym kraju. Autobusy z reguły przewożą więcej osób niż jest to przewidziane w ich konstrukcji. Często do autobusów wsiadają osoby oferujące jedzenie i picie. Posiłki można kupić również przez okno. Autobusy jeżdżą w ciągu dnia – przeważnie ostatnie kursy kończą się przed godziną 17, z uwagi na to, że po zmroku często dochodzi do bandyckich napadów na autobusy.

Taksówka
W większych miastach bez problemu wynajmiemy taksówkę. Ceny należy negocjować i ustalać na początku kursu.

Riksze
Tanim i atrakcyjnym dla turystów transportem są motoriksze (tzw. tuk-tuki).

Promy
Podróż promem zaleca się jeśli chcemy dostać się do którejś z miejscowości położonych nad jeziorem Atitlán. Taka podróż jest o wiele szybsza niż kurs autobusem.

Zgłoś błąd

Gwatemala w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Gwatemali (República de Guatemala)
Stolica
Gwatemala
Waluta
quetzal (GTQ)
Język
hiszpański
Liczba ludności
1382446
Powierzchnia
1088902
Religia
dominująca: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Gwatemala - więcej informacji