Gwinea Bissau

Gwinea Bissau w pigułce

Flaga Gwinei Bissau
Oficjalna nazwa Republika Gwinei Bissau (Guiné-Bissau; República da Guiné-Bissau)
Stolica
Bissau
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
portugalski
Liczba ludności
1 578 012
Powierzchnia
36 120m2
Religia
islam, animizm, katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Gwinei Bissau Hotele w Gwinei Bissau

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Gwinei Bissau

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Przed przyjazdem do Gwinei Bissau musimy się szczepić przeciwko żółtej febrze, a informacja o tym, ma być potwierdzona w naszej międzynarodowej książeczce zdrowia. Ponadto jest obowiązkowe szczepienie przeciwko DiPerTe. Zalecamy również szczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typów A i B, jak również przeciwko tężcowi, polio i wściekliźnie.

Lekarstwa do zabrania
Z racji tego, że Gwinea Bissau leży w strefie klimatów ciepłych oraz że dostęp do lekarstw jest bardzo utrudniony, radzimy mieć ze sobą całą podstawową apteczkę: opatrunki, bandaże, wodę utlenioną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz na problemy gastryczne i biegunkę.

Choroby zakaźne
W Gwinei Bissau istnieje duże ryzyko wystąpienia malarii, zapalenia opon mózgowych i żółtaczki. Powinniśmy mieć aktualne szczepienia przeciw tym chorobom, a przed wyjazdem zorientować się, czy aktualnie nie został ogłoszony stan epidemiologiczny którejś z tych chorób lub innej.

Na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Chociaż sytuacja polityczna w Gwinei Bissau w ostatnich latach uległa poprawie, wciąż państwo to, według standardów europejskich, nie jest bezpieczne. Ludność do turystów jest generalnie przyjaźnie nastawiona, jednak duże zubożenie przyczynia się do występowania przestępczości pospolitej i rabunkowej na całym terytorium kraju. Musimy pamiętać również o ryzyku występowania chorób, praktycznie nieistniejącej służbie zdrowia oraz o częstych wypadkach drogowych.

Insekty
Gwinea Bissau leży w strefie klimatu mokrego, który charakteryzuje się występowaniem dwóch pór roku: suchej w okresie naszej zimy i mokrej w okresie lata. Występowanie insektów jest duże, dlatego powinniśmy mieć ze sobą środki chroniące przed owadami oraz na miejscu poszukiwać noclegów z moskitierami. Powinniśmy chronić się przed komarami, ponieważ to one roznoszą malarię

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych regulacji związanych z podróżowaniem z dziećmi. Z racji złego stanu dróg, jeśli jedziemy samochodem, warto mieć fotelik dziecięcy. Poza tym musimy pamiętać o zagrożeniach chorobami i przestępczością.

W razie choroby
W Gwinei-Bissau służba zdrowia (publiczna i prywatna) jest bardzo słabo rozwinięta i dostępna praktycznie w miastach. Najlepiej jest zachowywać ostrożność, aby wizyta w szpitalu lub w gabinecie nie była konieczna. Zalecamy mieć wykupione ubezpieczenie, które zwróci koszty ewentualnego leczenia. W przypadku podejrzenia choroby sugerujemy jak najszybciej wrócić do Polski.

Zgłoś błąd

Gwinea Bissau w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Gwinei Bissau (Guiné-Bissau; República da Guiné-Bissau)
Stolica
Bissau
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
portugalski
Liczba ludności
1578012
Powierzchnia
361202
Religia
islam, animizm, katolicyzm
Ustrój
republika

Gwinea Bissau - więcej informacji