Gwinea Równikowa

Gwinea Równikowa w pigułce

Flaga Gwinei Równikowej
Oficjalna nazwa Republika Gwinei Równikowej (hiszp. Guinea Ecuatorial, República de Guinea Ecuatorial)
Stolica
Malabo
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
hiszpański, francuski, portugalski
Liczba ludności
1 170 308
Powierzchnia
28 051m2
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Gwinei Równikowej Hotele w Gwinei Równikowej

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Gwinei Równikowej?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Gwinea Równikowa leży w centralnej części Afryki. Sąsiaduje z Kamerunem i Gabonem. Należą do niej również wulkaniczna wyspa Pagalu oraz wyspy przybrzeżne, a wśród nich m.in.: Corisco, Elobey Grande, Elobey Chico oraz Mbañe. Kraj dzieli się na dwie części, kontynentalną Mbini oraz na wulkaniczną wyspę Bioko.

Za pierwszych mieszkańców Gwinei Równikowej uważa się Pigmejów. Na przełomie XVII-XIX wieku pojawili się tutaj Fangowie. Lud Bioko, który przywędrował na wyspę Bioko, migrował tu z Kamerunu oraz Mbini. Pierwszym Europejczykiem na tej ziemi (Bioko) był Portugalczyk Fernão do Pó. Poszukując drogi do Indii trafił tu w 1471 roku. Kontynentalna część kraju zwana jest Hiszpańską Gwineą Kontynentalną. Nazwa ta przyjęła się za czasów kolonialnych, bowiem w 1885 roku ziemia ta stała się protektoratem hiszpańskim.

Państwo pełną niepodległość uzyskało w 1968 roku. Stolicą jest Malabo, drugie pod względem wielkości miasto Gwinei Równikowej. Jego obecna nazwa obowiązuje od 1973 roku. Warto wspomnieć w tym miejscu, że założyli je w 1827 roku Brytyjczycy jako ośrodek handlu niewolnikami. Wówczas znane było jako Clarencetown / Port Clarence.

Kraj dzieli się na 7 prowincji, wśród nich są: Annobón/Pagalu, Bioko Południowe, Bioko Północne, Kié-Ntem, Prowincja Nadmorska, Prowincja Środkowo-Południowa oraz Wele-Nzas.

Gwinea Równikowa nie jest miejscem przyjaznym podróżnikom. Sieć infrastruktury turystycznej jest tu bardzo słaba, do tego sieć połączeń drogowych prezentuje niski poziom. Zdecydowanie miejsce dla tych osób, które w podróży nie poszukują komfortu i nie boją się wyzwań.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Gwinea Równikowa - galeria zdjęć

Gwinea Równikowa w pigułce

Gwinea Równikowa
Oficjalna nazwa Republika Gwinei Równikowej (hiszp. Guinea Ecuatorial, República de Guinea Ecuatorial)
Stolica
Malabo
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
hiszpański, francuski, portugalski
Liczba ludności
1170308
Powierzchnia
28051,462
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika

Gwinea Równikowa - więcej informacji