Gwinea Równikowa

Gwinea Równikowa w pigułce

Flaga Gwinei Równikowej
Oficjalna nazwa Republika Gwinei Równikowej (hiszp. Guinea Ecuatorial, República de Guinea Ecuatorial)
Stolica
Malabo
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
hiszpański, francuski, portugalski
Liczba ludności
1 170 308
Powierzchnia
28 051m2
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Gwinei Równikowej Hotele w Gwinei Równikowej

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Gwinei Równikowej

Szczepienia
Wjeżdżając na teren Gwinei Równikowej wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze oraz ważna książeczka szczepień. Przed wyjazdem najlepiej zasięgnąć wiedzy u lekarza medycyny tropikalnej i dokładnie zapoznać się z obowiązkowymi szczepieniami.

Lekarstwa do zabrania
Udając się do Gwinei Równikowej należy zabrać odpowiedni zapas leków, które musimy przyjmować ze względów zdrowotnych, repelenty, środki: przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, dezynfekujące oraz opatrunkowe.
Osoby noszące soczewki nie mogą zapomnieć o kroplach nawilżających do oczu.
Wybierając się do Gwinei Równikowej należy też wziąć ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym chroniący nas przed zbyt dużym nasłonecznieniem.

Choroby zakaźne
Malaria, cholera, żółta febra, żółtaczka, tyfus, zapalenie opon mózgowych, AIDS.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Udając się do Gwinei Równikowej należy pamiętać o tym, iż jest to kraj, w którym za naruszenie obowiązującego prawa grożą surowe kary. Ponadto już samo podejrzenie przestępstwa niesie ze sobą przykre konsekwencje. Osoba posiadająca narkotyki powinna liczyć się z surowymi karami.

Zdarzają się drobne kradzieże uliczne. Zagrożenie przestępczością na terenie Gwinei Równikowej jest niewielkie, ale należy wykazać się zdrowym rozsądkiem podróżując po kraju.

Należy pamiętać o zakazie fotografowania obiektów takich, jak: rządowe, strategiczne, wojskowe oraz tych, które znajdują się na terenach zastrzeżonych. Przed fotografowaniem miejscowej ludności najlepiej poprosić o pozwolenie, aby uniknąć niemiłej sytuacji.

Insekty
Moskity

Podróżowanie z dziećmi
Ze względu na wysokie zagrożenie epidemiologiczne, w szczególności malarią, nie jest to miejsce, w które powinno się zabierać dzieci.

W razie choroby
Wybierając ubezpieczyciela warto mieć na uwadze, że zdarzają się problemy z egzekwowaniem polis, które zawarto w Europie.

Wyjeżdżając do Gwinei Równikowej należy liczyć się z tym, że tutejsza opieka medyczna jest na niskim poziomie. Do tego dostępne usługi są drogie. Koszt wizyty u lekarza wyniesie nas ok. 100 $ USD. W nagłych przypadkach można zgłosić się do organizacji Lekarze bez Granic, którzy mogą udzielić bezpłatnej porady.

Zgłoś błąd

Gwinea Równikowa w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Gwinei Równikowej (hiszp. Guinea Ecuatorial, República de Guinea Ecuatorial)
Stolica
Malabo
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
hiszpański, francuski, portugalski
Liczba ludności
1170308
Powierzchnia
28051,462
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika

Gwinea Równikowa - więcej informacji