Kenia

Kenia w pigułce

Flaga Kenii
Oficjalna nazwa Republika Kenii (Kenya, Republika Kenii, ang. Republic of Kenya, sua. Jamhuri ya Kenya)
Stolica
Nairobi
Waluta
szyling kenijski (KES)
Język
suahili, angielski
Liczba ludności
41 609 728
Powierzchnia
582 650m2
Religia
chrześcijaństwo
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kenii Hotele w Kenii

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Kenii?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

We wschodniej części Afryki, tuż nad Oceanem Indyjskim położona jest Kenia. To państwo, które zachwyca właściwie od pierwszego wejrzenia każdego, kto tylko zdecyduje się tutaj przybyć. Bezkresne sawanny, pierwotna przyroda, zielone lasy równikowe oraz przepiękne, białe plaże z urokliwymi palmami kokosowymi – tak w skrócie można opisać egzotyczną krainę Kenii.

Kenia jest państwem graniczącym na północy z Somalią, Sudanem Południowym i z Etiopią, od południa z Tanzanią, a od strony zachodniej z Ugandą. Stolicą Kenii jest Nairobi. W obrębie tego afrykańskiego państwa występuje wiele masywów wulkanicznych, spośród których najwyższym jest szczyt Kenia oraz Elgon. Nie brak tu również malowniczych wodospadów oraz jezior. Najbardziej znane jest Jezioro Wiktorii, które rozciąga się zarówno na terenie Kenii, jak i Tanzanii. Każdego roku przyciąga ono wielu turystów.

Kenia wydaje się być idealnym miejscem na wypoczynek. To właśnie tu można zetknąć się z niezwykle bujną przyrodą, można obejrzeć żyjące na wolności słonie oraz hipopotamy, a nawet spędzić czas na jednej z iście rajskich plaż. Wyprawa do Kenii z całą pewnością dla każdego turysty okaże się fascynującym doświadczeniem, które sprawi, że poznamy zupełnie inne, odmienne oblicze afrykańskiego kontynentu.

Turystów najczęściej do Kenii przyciągają przede wszystkim liczne parki narodowe, których jest tu całkiem sporo, a w szczególności duży park Masai Mara. Miejsce to nie bez powodu uznawane jest jako czwarte na świecie pod względem atrakcyjności turystycznej. Kenia to także wiele wyjątkowych miast, w których można zetknąć się z tradycyjną kulturą oraz z wieloma obyczajami, podtrzymywanymi przez regionalne plemiona żyjące w niewielkich miejscowościach.

Również kenijskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania. Można tu surfować oraz nurkować, można również korzystać z nadmorskich, ciągnących się długimi kilometrami plaż. Zdecydowana większość turystów podczas pobytu w Kenii odwiedza również Nairobi oraz Mombassę.

W Nairobi możemy zobaczyć między innymi Muzeum Narodowe Kenii, w którym znajduje się niezwykle cenna ekspozycja, przedstawiająca początek rodzaju ludzkiego. Mombasa natomiast, będąca drugim co do wielkości miastem w Kenii oraz znaczącym portem całego wschodniego wybrzeża afrykańskiego, przyciąga przede wszystkim swoją wieloletnią tradycją oraz historią. To właśnie tu w całej okazałości można podziwiać współczesną afrykańską cywilizację, wsłuchując się w dźwięki bębnów oraz podziwiając kopuły meczetów oraz świątyń hinduskich.

Zgłoś błąd

Regiony w Kenii

Miasta w Kenii

Atrakcje turystyczne i zabytki w Kenii

Kenia - galeria zdjęć

Kenia w pigułce

Kenia
Oficjalna nazwa Republika Kenii (Kenya, Republika Kenii, ang. Republic of Kenya, sua. Jamhuri ya Kenya)
Stolica
Nairobi
Waluta
szyling kenijski (KES)
Język
suahili, angielski
Liczba ludności
41609728
Powierzchnia
5826502
Religia
chrześcijaństwo
Ustrój
republika

Kenia - więcej informacji