Kuwejt

Kuwejt w pigułce

Flaga Kuwejtu
Oficjalna nazwa Państwo Kuwejt (Daulat al Kuwajt دولة الكويت)
Stolica
Kuwejt
Waluta
dinar kuwejcki (KWD)
Język
urzędowy: arabski, język używany: arabski, angielski
Liczba ludności
2 818 042
Powierzchnia
17 818m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kuwejtu Hotele w Kuwejcie

Komunikacja & środki lokomocji w Kuwejcie

Międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce jest akceptowane w Kuwejcie przez 3 miesiące w przypadku przebywania w tym kraju na podstawie wiz turystycznych. Praktycznie możemy się poruszać po kraju bez ograniczeń, z wyjątkiem stref wojskowych, rejonów eksploatacji złóż ropy naftowej, zakładów energetycznych i przepompowni wody. Ponadto wykonywanie fotografii w tych strefach, a także w sąsiedztwie instytucji państwowych i placówek dyplomatycznych zagrożone jest karą grzywny i zatrzymaniem. W Kuwejcie obowiązuje ruch prawostronny. Kobiety również mają prawo kierować autami. W przeciwieństwie do niektórych krajów w rejonie Zatoki Perskiej, w Kuwejcie kierowcy przestrzegają przepisów drogowych. Mimo obecności wielu wysokiej jakości dróg i autostrad, nie można zapominać, że to kraj pustynny, w związku z czym najlepszym środkiem do poruszania się po kraju będzie samochód z napędem na cztery koła.

Do Kuwejtu najlepiej dotrzeć drogą lotniczą z wielu miast na całym świecie. Obecnie nie ma bezpośrednich lotów z Polski do Kuwejtu. Najlepiej wybrać się poprzez Stambuł, Frankfurt, Amsterdam, Paryż lub Londyn. Drogą lądową dostać się można z Arabii Saudyjskiej a z Iranu kursują promy morskie.

Podróżowanie po kraju
W Kuwejcie niestety nie istnieje metro, nie ma tramwajów ani linii kolejowych. Transport publiczny stanowi typowa komunikacja autobusowa. Ze względu na to, że posiadanie samochodu jest w tym kraju niezwykle powszechne, mało osób korzysta z komunikacji miejskiej, w wyniku czego nie kursują one zbyt często. Do tego w wielu przypadkach napisy lub numery autobusów są rozpisane po arabsku, wiec ich odczytanie może sprawić sporo problemów. W miastach trudno również odnaleźć typowy dworzec autobusowy. Można również postawić na taksówki, gdzie ceny nie są wygórowane, a normalną praktyką jest targowanie się o końcową cenę za przejazd. Najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia wynajęcie samochodu. Cena za wynajem nie jest wysoka, a koszta benzyny niezwykle niskie (rzędu 50 groszy za litr!).

Zgłoś błąd

Kuwejt w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Państwo Kuwejt (Daulat al Kuwajt دولة الكويت)
Stolica
Kuwejt
Waluta
dinar kuwejcki (KWD)
Język
urzędowy: arabski, język używany: arabski, angielski
Liczba ludności
2818042
Powierzchnia
178182
Religia
dominująca: islam
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Kuwejt - więcej informacji