Kuwejt

Kuwejt w pigułce

Flaga Kuwejtu
Oficjalna nazwa Państwo Kuwejt (Daulat al Kuwajt دولة الكويت)
Stolica
Kuwejt
Waluta
dinar kuwejcki (KWD)
Język
urzędowy: arabski, język używany: arabski, angielski
Liczba ludności
2 818 042
Powierzchnia
17 818m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kuwejtu Hotele w Kuwejcie

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Kuwejcie

Zalecane szczepienia
Ze względu na swe położenie oraz panujący klimat, Kuwejt nie jest miejscem objętym groźnymi wirusami oraz chorobami zakaźnymi, niemniej jednak przed wyruszeniem w rejon Zatoki Perskiej warto posiadać aktualne szczepienia przeciw wściekliźnie, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, a także duru brzusznego.

Lekarstwa/kosmetyki do zabrania
W przypadku chorowania na przewlekłe choroby warto mieć ze sobą odpowiedni zapas leków. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest posiadanie medykamentów zwalczających biegunkę i zatrucie pokarmowe, środki przeciw oparzeniom, czy kremy do opalania. Apteki kuwejckie są dosyć dobrze zaopatrzone, a wiele lekarstw sprzedawanych jest bez recepty.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Kuwejt należy do bezpiecznych miejsc. Niemniej jednak należy zachować ostrożność, gdyż można czasem spotkać się z przykładami przestępczości pospolitej. Szczególnie ważne jest zapamiętanie, iż jest to kraj islamistyczny, w związku z czym szczególnie kobiety powinny przestrzegać zasad typowych dla tego kraju. Dobrze jest unikać odsłoniętych części ciała, kobiety nie powinny nosić zbyt krótkich sukienek, szortów czy ubrań z dużym dekoltem. W okresie ramadanu nie wolno w miejscach publicznych spożywać jedzenia, pić napojów ani palić tytoniu. Nie powinniśmy samodzielnie, bez przewodnika, wchodzić do meczetów i muzułmańskich domów modlitwy. Należy przestrzegać zakazu spożywania alkoholu. Czasem można natrafić na islamskich radykałów, którzy mogą stać się niebezpieczni dla turystów.

Insekty
Rejon Zatoki Perskiej to miejsce, w którym występuje wiele gatunków groźnych insektów oraz zwierząt. Szczególnie niebezpieczne są jadowite gatunki węży, skorpionów oraz pająków. Dodatkowo groźne mogą być moskity, muchy przenoszące wirusy i choroby, w tym malarię. W takiej sytuacji ważne jest noszenie spodni oraz koszulek z długim rękawem, a także stosowanie środków odstraszających komary.

Podróżowanie z dzieckiem
Ze względu na wysokie upały oraz występowanie zagrożeń związanych z insektami i jadowitymi zwierzętami, Kuwejt nie jest zbyt bezpiecznym miejscem na podróż z małym dzieckiem.

Opieka medyczna
W Kuwejcie nie są akceptowane polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego na miejscu. Wizyta u specjalisty w prywatnej klinice kosztuje między 34 a 50 USD. Jeden dzień pobytu w szpitalu może wynieść od 200 do nawet 500 dolarów. Warunki panujące w klinikach i szpitalach stoją na dosyć wysokim poziomie.

Zgłoś błąd

Kuwejt w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Państwo Kuwejt (Daulat al Kuwajt دولة الكويت)
Stolica
Kuwejt
Waluta
dinar kuwejcki (KWD)
Język
urzędowy: arabski, język używany: arabski, angielski
Liczba ludności
2818042
Powierzchnia
178182
Religia
dominująca: islam
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Kuwejt - więcej informacji