Malawi

Malawi w pigułce

Flaga Malawi
Oficjalna nazwa Republika Malawi (ang. Republic of Malawi; cziczewa Malaŵi, Dziko la Malaŵi)
Stolica
Lilongwe
Waluta
kwacha (MWK)
Język
angielski, cziczewa
Liczba ludności
13 656 346
Powierzchnia
118 480m2
Religia
chrześcijaństwo, islam, animizm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Malawi Hotele w Malawi

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Malawi?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Malawi to kraj zajmujący 94,080 kilometrów kwadratowych kontynentu afrykańskiego. Od strony południowej i wschodniej graniczy z Mozambikiem, od północnej – z Tanzanią, a od zachodniej – z Zambią.

Chociaż kraj ten nie posiada dostępu do Morza, charakteryzuje się on jednym całkiem atrakcyjnym zbiornikiem wodnym. Na jego obszarze, wzdłuż wschodniej granicy, znajduje się trzecie co do wielkości jezioro afrykańskie, Jezioro Malawi. Zajmuje ono prawie 1/3 powierzchni całego kraju i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez osoby podróżujące po tej części Afryki.

Północna część Malawi pokryta jest malowniczymi górami, których wysokość przekracza nawet 2000 m n.p.m. Są to góry Nyika Plateau i Viphya Plateau. W ich obrębie można spotkać nie tylko egzotyczną roślinność, lecz także wiele gatunków afrykańskich zwierząt.

Najlepszą porą na podróż po Malawi jest pora sucha, występująca od kwietnia do października. Temperatura w tym okresie nie powinna przekraczać 35 stopni. Szczególnie poleca się wtedy spacer po górach, które dzięki swojemu egzotycznemu wyglądowi potrafią zadziwić każdego miłośnika przyrody. Pora deszczowa przypada na okres od listopada do końca marca i to wtedy również temperatury są najniższe, jednak rzadko kiedy przekraczają zero stopni.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Malawi - galeria zdjęć

Malawi w pigułce

Malawi
Oficjalna nazwa Republika Malawi (ang. Republic of Malawi; cziczewa Malaŵi, Dziko la Malaŵi)
Stolica
Lilongwe
Waluta
kwacha (MWK)
Język
angielski, cziczewa
Liczba ludności
13656346
Powierzchnia
1184802
Religia
chrześcijaństwo, islam, animizm
Ustrój
republika

Malawi - więcej informacji