Malawi

Malawi w pigułce

Flaga Malawi
Oficjalna nazwa Republika Malawi (ang. Republic of Malawi; cziczewa Malaŵi, Dziko la Malaŵi)
Stolica
Lilongwe
Waluta
kwacha (MWK)
Język
angielski, cziczewa
Liczba ludności
13 656 346
Powierzchnia
118 480m2
Religia
chrześcijaństwo, islam, animizm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Malawi Hotele w Malawi

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Malawi

Szczepienia
Malawi jest krajem, w którym odnotowuje się dość częste przypadki żółtej gorączki. W związku z tym obowiązkowe jest zaszczepienie się przeciwko tej chorobie.
Choroby, przeciwko którym także zaleca się wykonanie szczepienia, to:
– wirusowe zapalenie wątroby typu A
– wirusowe zapalenie wątroby typu B
– błonica, tężec, polio
– dur brzuszny
– wścieklizna
– menigkokowe zapalenie opon

Lekarstwa do zabrania
Należy zabrać ze sobą wszystkie lekarstwa przepisane przez lekarza, środki przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe, a także preparaty chroniące przed działaniem bardzo silnych promieni słonecznych. Leki zawsze warto mieć przy sobie, ponieważ dostanie ich na miejscu często stanowi dość poważny problem – opieka medyczna w Malawi nie jest zbyt dobrze rozwinięta.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Koniecznie należy pić wodę butelkową. Inna, nawet przegotowana, może spowodować dość poważne problemy zdrowotne, w tym przede wszystkim niezbyt przyjemne zatrucia. Nie poleca się także kąpania w niezbadanych zbiornikach wodnych – przed wejściem do wody zawsze warto jest zapytać się lokalnych mieszkańców, czy dane miejsce na pewno jest bezpieczne.

Turyści i osoby podróżujące po Malawi na pewno spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej ludności. Chociaż z reguły jest ona miła i przyjazna, trzeba pamiętać o tym, że mogą zdarzyć się oszustwa i kradzieże, przede wszystkim podczas wymiany waluty czy dokonywania zakupu.

Duże zagrożenie stanowi również wysoka temperatura powietrza, przede wszystkim w porze suchej, czyli od kwietnia do października. Zawsze należy mieć przy sobie kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie nakrycie głowy.

Insekty
Insekty mogą być nosicielami dość poważnych chorób, w związku z czym warto unikać zbyt bliskiego kontaktu z przyrodą.

Podróżowanie z dziećmi
Podróżowanie z dziećmi po Malawi może stanowić duże wyzwanie z punktu widzenia rodziców i opiekunów. Należy być niezwykle ostrożnym oraz dostosowywać się do wszystkich zasad bezpieczeństwa.

W razie choroby
Możliwość skorzystania z opieki medycznej w Malawi jest dość ograniczona. Szpitale funkcjonują wyłącznie w większych miastach, w tym przede wszystkim w stolicy kraju, czyli w Lilongwe, oraz w Blantyre. W mniejszych miejscowościach chorzy korzystają wyłącznie z opieki lokalnych lekarzy lub przewożeni są do pobliskich szpitali.

Zgłoś błąd

Malawi w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Malawi (ang. Republic of Malawi; cziczewa Malaŵi, Dziko la Malaŵi)
Stolica
Lilongwe
Waluta
kwacha (MWK)
Język
angielski, cziczewa
Liczba ludności
13656346
Powierzchnia
1184802
Religia
chrześcijaństwo, islam, animizm
Ustrój
republika

Malawi - więcej informacji