Mauritius

Mauritius w pigułce

Flaga Mauritiusa
Oficjalna nazwa Republika Mauritiusu (Republic of Mauritius)
Stolica
Port Louis
Waluta
rupia maurytyjska (MUR)
Język
urzędowy: angielski, język używany: angielski, francuski, kreolski, bhodźpuri
Liczba ludności
128 025
Powierzchnia
2 045m2
Religia
hinduizm, katolicyzm, islam, zielonoświątkowcy, protestantyzm, Świadkowie Jehowy
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Mauritiusa Hotele w Mauritiusie

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Mauritiusie?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Decydując się na pobyt na tym wyspiarskim państwie możemy być pewni, że będziemy obcować z dziewiczą przyrodą, a przepiękne krajobrazy pozwolą się nam w pełni zrelaksować. Już zbliżając się do wyspy możemy podziwiać przepiękne granatowe wody Oceanu Indyjskiego, lazur nieba oraz szmaragdowo-zielone tereny, odcięte od oceanu białymi plażami. Mauritius położony jest w odległości około 900 km od Madagaskaru i w jego skład oprócz głównej wyspy wchodzi jeszcze Rodrigues, archipelag Cargados Carajos oraz Wyspy Agalega. Jednocześnie wyspa Mauritius oraz Rodrigues i Reunion wchodzą w skład archipelagu Maskarenów. Są to wyspy wulkaniczne, więc ich rzeźba jest niezwykle ciekawa.

Pomimo tego, że Mauritius nie jest dużym państwem, z pewnością warto się tu wybrać na wypoczynek o każdej porze roku. Jego bogata kultura i tradycje nieodzownie wiążą się z kolonialną przeszłością tego kraju. Zarówno w zabytkach, zwyczajach tutejszych ludzi czy kuchni można odnaleźć wpływy europejskie – francuskie, portugalskie, angielskie i holenderskie, azjatyckie – indyjskie i chińskie oraz kultur mieszanych takich jak kreolska.

Mauritius podzielony jest na dziewięć dystryktów: Black River, Flaq, Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wiljems, Port Louis, Riviere du Rempart i Savanne. Najważniejsze ośrodki miejskie, w tym stolica kraju Port Louis i najchętniej odwiedzane kurorty znajdują się na północy wyspy. Port Louis stanowi połączenie kolonialnego stylu z nowoczesnością. Wielu turystów chętnie zatrzymuje się też w takich miastach jak Grand Baie, czy Pamplemousses, gdzie znajduje się Ogród Botaniczny z unikalnymi gigantycznymi liliami wodnymi. Północny Mauritius jest też idealnym miejscem, aby rozpocząć tu swoją przygodę z nurkowaniem z uwagi na krystalicznie czyste wody oraz wielobarwną podwodną faunę i florę.

Z kolei jeśli ktoś od nurkowania woli windsurfing to powinien wybrać wschodnie wybrzeże wyspy, gdzie położone są regiony Balle Mare oraz Trou d’Eau Douce. Drugi z wymienionych regionów jest bardziej spokojnym miejscem, w którym można odpocząć od zgiełku większych ośrodków turystycznych. Największym miastem położonym na wschodzie Mauritiusa, a zarazem stolicą dystryktu Flacq jest miejscowość Centre de Flacq.

Zupełnie inaczej prezentuje się południe wyspy. Jest ono skaliste, lecz tak samo atrakcyjne jak i piaszczyste plaże położone w pozostałych częściach. To właśnie tutaj można zobaczyć niebywałe wodospady Rochester Falls oraz leżące w pobliżu Souillac wybrzeże Gris Gris, które często nazywane jest płaczącym.

Zachodnia część wyspy charakteryzuje się suchymi terenami, ale także różnymi ciekawostkami przyrodniczymi takimi jak „siedmiobarwne piaski” w Chamarel czy rezerwat przyrody – Park Narodowy Black Gorges. Do ciekawostek przyrodniczych można zaliczyć również fakt, że na Mauritiusie żyły wymarłe ptaki Dodo, które obecnie są symbolem kraju.

Jak więc widać Mauritius to wyspa, którą można spokojnie nazwać rajem na ziemi, dzięki jej niesamowitej przyrodzie, a także panującemu tu spokojowi oraz bogatej, niespotykanej nigdzie indziej kulturze, która zgodnie łączy ze sobą tradycje wielu narodowości.

Zgłoś błąd

Regiony w Mauritiusie

Miasta w Mauritiusie

Atrakcje turystyczne i zabytki w Mauritiusie

Mauritius - galeria zdjęć

Mauritius w pigułce

Mauritius
Oficjalna nazwa Republika Mauritiusu (Republic of Mauritius)
Stolica
Port Louis
Waluta
rupia maurytyjska (MUR)
Język
urzędowy: angielski, język używany: angielski, francuski, kreolski, bhodźpuri
Liczba ludności
128025
Powierzchnia
20452
Religia
hinduizm, katolicyzm, islam, zielonoświątkowcy, protestantyzm, Świadkowie Jehowy
Ustrój
republika

Mauritius - więcej informacji