Namibia

Namibia w pigułce

Flaga Namibii
Oficjalna nazwa Republika Namibii (ang. Republic of Namibia, afrik. Republiek van Namibië, niem. Republik Namibia)
Stolica
Windhuk
Waluta
dolar namibijski (NAD)
Język
urzędowy: angielski, język używany: afrikaans, niemiecki
Liczba ludności
2 165 828
Powierzchnia
825 418m2
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Namibii Hotele w Namibii

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Namibii?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Namibia to kraj położony w południowo-zachodniej części Afryki. Graniczy z Republiką Południowej Afryki, Angolą, Zambią, Botswaną. Znajduje się również nad Oceanem Atlantyckim, a długość linii brzegowej wynosi ponad 1500 kilometrów.

Namibia należy do państw oraz regionów, które przez wiele lat omijane były przez europejskich kolonizatorów. Przez setki lat na tych terenach żyli buszmeni oraz inne lokalne plemiona afrykańskie. Dopiero w XVIII wieku Namibia zyskała większą ciekawość wśród Holendrów. W XIX wieku stała się własnością Niemiec, które utworzyły na jej terytorium Niemiecką Afrykę Południowo Zachodnią. W czasie I wojny światowej terytorium Namibii zostało zajęte przez wojska RPA. Od tego czasu Republika Południowej Afryki sprawowała mandat nad tymi terytoriami. Jednak w latach 60-tych doszło do powstania, które kilkadziesiąt lat później przyczyniło się do uzyskania niepodległości.

Obecnie Namibia zamieszkiwana jest przez niewiele ponad 2 miliony mieszkańców, co w przeliczeniu daje zaledwie 2 osoby na kilometr kwadratowy. Kraj jest podzielony na 13 regionów i 107 okręgów. Jego stolicą jest Windhuk. Namibia leży w rejonie klimatu zwrotnikowego, a większość terenów położonych jest na płaskowyżu o wysokości powyżej 700 metrów n.p.m.

Największymi atrakcjami Namibii są zdecydowanie parki przyrodnicze – Park Narodowy Bwabwata oraz park Mahango. Oprócz tego koniecznie warto zobaczyć słynne Wybrzeże Szkieletów, w którym znajduje się wiele wraków rozbitych statków. Innym atrakcyjnym miejscem jest Zatoka Wieloryba, historyczne miasto Swakopmund, Kolmanskop – miasto duchów, diamentowe miasto Luderitz, Kanion Fish River, a także Góra Spitzkoppe. Nie można oczywiście zapomnieć o słynnej pustyni Namib.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Namibia - galeria zdjęć

Namibia w pigułce

Namibia
Oficjalna nazwa Republika Namibii (ang. Republic of Namibia, afrik. Republiek van Namibië, niem. Republik Namibia)
Stolica
Windhuk
Waluta
dolar namibijski (NAD)
Język
urzędowy: angielski, język używany: afrikaans, niemiecki
Liczba ludności
2165828
Powierzchnia
8254182
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
republika

Namibia - więcej informacji