Niger

Niger w pigułce

Flaga Nigru
Oficjalna nazwa Republika Nigru (République du Niger)
Stolica
Niamey
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
15 306 252
Powierzchnia
1 267 000m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Nigru Hotele w Nigrze

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Nigrze?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Niger to kraj położony w Afryce Zachodniej. Graniczy na południu z Nigerią i Beninem, na północy z Algierią i Libią, od zachodu z Burkina Faso i Mali, a od wschodu z Czadem. Nazwa kraju pochodzi od przepływającej przez niego rzeki Niger. Stolicą kraju jest Niamey.

Niger zamieszkiwany jest przez ponad 15 milionów osób. Kraj jest podzielony na 7 regionów. Panuje w nim klimat suchy, a ukształtowanie terenu jest z przewagą sawann oraz terenów półpustynnych. Jest to państwo słabo rozwinięte gospodarczo, które bazuje na produkcji rolnej oraz eksporcie uranu w głównej mierze do Francji. Religią dominującą w kraju jest islam.

Ziemie Nigru zamieszkiwane były od czasu paleolitu. W XIX wieku zostały przyznane Francji, która sprawowała nad nimi kontrolę do roku 1960, kiedy to przyznano Nigrowi niepodległość. Pierwsze wolne wybory i powiew demokracji nastąpiły dopiero w latach 90-tych. Do tego czasu kraj był zarządzany przez wojskowych. Obecnie po wielu kryzysowych momentach, wydaje się, że sytuacja polityczna zaczyna się stabilizować.

Niger posiada przepiękną przyrodę, zwłaszcza w pasmach górskich na północy kraju. Ponadto można zobaczyć kilka starych miasteczek znajdujących się na Saharze, jak choćby Agadez i Zinder, które są prawdziwą mieszanką arabskiej i afrykańskiej kultury.

Krajem tym będą zachwyceni wielbiciele dzikich zwierząt. Wiele z tutejszych gatunków jest rzadkich i grozi im wyginięcie. Planując podróż po tym kraju warto mieć na uwadze Park Narodowy Abaaba i Park Narodowy W. Uznawane są za centrum turystyki tego obszaru. Wśród miast, które są godne zobaczenia wymienia się stolicę Nigeru – Niamey, Agadez oraz Zinder.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Niger - galeria zdjęć

Niger w pigułce

Niger
Oficjalna nazwa Republika Nigru (République du Niger)
Stolica
Niamey
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
15306252
Powierzchnia
12670002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Niger - więcej informacji