Niger

Niger w pigułce

Flaga Nigru
Oficjalna nazwa Republika Nigru (République du Niger)
Stolica
Niamey
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
15 306 252
Powierzchnia
1 267 000m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Nigru Hotele w Nigrze

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Nigrze

Zalecane szczepienia
Ze względu na położenie Nigru w strefie klimatycznej, występują w nim liczne zagrożenia zdrowotne. Przed wyjazdem koniecznie warto sprawdzić swój kalendarz szczepień. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie posiadanie aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, wściekliźnie, błonicy, tężcowi, odrze, różyczce, wirusowemu zapaleniu opon mózgowych, cholerze. Ponadto należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciwko żółtej gorączce. Nie jest w tym miejscu często spotykanym zjawiskiem, ale jednak warto być przezornym w takiej sytuacji oraz dobrze mieć ze sobą udokumentowany wpis w książeczce szczepień. Specjalna żółta książeczka szczepień będzie od nas wymagana w czasie kontroli granicznej. W wielu miejscach w Nigrze występują także przypadki malarii, dlatego należy się przed nią zabezpieczyć poprzez przyjmowanie odpowiedniej dawki leków przeciwmalarycznych. Innymi zagrożeniami w Nigrze są: AIDS, denga, gruźlica.

Lekarstwa/kosmetyki do zabrania
Podczas wyjazdu do Nigru należy wziąć ze sobą wspomniane leki na malarię, a także inne środki medyczne, które mogą pomóc w walce z miejscowymi chorobami. Należy wziąć ze sobą także preparaty przeciw komarom, które są w głównej mierze odpowiedzialne za roznoszenie malarii oraz innych tropikalnych chorób. Środki przeciwbiegunkowe, przeciwgorączkowe oraz środki opatrunkowe i odkażające również powinny znaleźć się w naszej apteczce podróżnej. W miejscowych aptekach można nie otrzymać często podstawowych środków medycznych i opatrunkowych.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Niger uważany jest ogólnie za kraj bezpieczny do podróżowania. Czasem jednak mogą się zdarzać określone pospolite przestępstwa, jak pobicia i kradzieże. Lepiej nie zabierać ze sobą jednocześnie dużej ilości gotówki, a także pozostawiać na widoku kosztownych rzeczy, jak elektroniki, telefonów komórkowych. Miejscem, w jakim należy mieć się na baczności jest stolica, w której najczęściej może dochodzić do kradzieży i napadów. Niestety w ostatnim czasie w związku z nasileniem się aktywności grup islamistycznych, zwłaszcza w rejonie Mali, wizyta w strefach przygranicznych może być bardzo niebezpieczna i ryzykowna.

Insekty
Ponieważ sporym zagrożeniem są komary oraz muszki, które roznoszą tropikalne choroby, dlatego koniecznie trzeba się zaopatrzyć w specjalne preparaty odstraszające te insekty. Ponadto należy pamiętać o noszeniu ubrań z długim rękawem oraz spodni z długimi nogawkami, a w nocy koniecznie spać pod moskitierą.

Podróżowanie z dzieckiem
Niger jest miejscem stosunkowo bezpiecznym dla dziecka, jednak trzeba się do typowej wyprawy odpowiednio przygotować. Należy mieć na uwadze lokalne zagrożenia wynikające z wysokich temperatur w ciągu dnia, czy też jadowitych zwierząt.

Opieka medyczna
Służba zdrowia w Nigrze stoi na bardzo zróżnicowanym poziomie. W jednym miejscu warunki sanitarne i opieka medyczna są fatalne, a w innych stoją na przyzwoitym poziomie. Wizyta w szpitalu lub u lekarza będzie się wiązać z odpowiednimi kosztami rzędu minimum kilkudziesięciu dolarów, a nawet stu USD. Polskie ubezpieczenia nie są honorowane. Warto zaopatrzyć się w międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne, szczególnie miejscowych firm. Żeby uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny. Należy pić wyłącznie wodę butelkowaną, starannie myć owoce i warzywa, a także uważać na niesprawdzone jedzenie, zwłaszcza zimne potrawy.

Zgłoś błąd

Niger w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Nigru (République du Niger)
Stolica
Niamey
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
15306252
Powierzchnia
12670002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Niger - więcej informacji