Paragwaj

Paragwaj w pigułce

Flaga Paragwaju
Oficjalna nazwa Republika Paragwaju (República del Paraguay, Tetã Paraguái)
Stolica
Asunción
Waluta
guarani (PYG)
Język
hiszpański i guarani
Liczba ludności
6 968 043
Powierzchnia
406 750m2
Religia
Katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Paragwaju Hotele w Paragwaju

Komunikacja & środki lokomocji w Paragwaju

Ze względu na ukształtowanie terenu, w Paragwaju infrastruktura nie jest zbyt dobrze rozwinięta. Wiele dróg to jedynie lokalne utwardzone trasy, które nieraz prowadzą przez dżungle lub tereny górskie i rolnicze. Bardzo dobrym pomysłem jest wynajęcie dobrego samochodu z napędem na cztery koła. Nie wymagane jest od nas międzynarodowe prawo jazdy, jednak warto tego typu dokument zabrać ze sobą na wszelki wypadek. Oprócz tego niezwykle popularna jest komunikacja żeglugą śródlądową.

Środki lokomocji na terenie Paragwaju

Samolot
W Paragwaju oprócz małych lokalnych lotnisk, znajdują się dwa porty lotnicze. Ciudad del Este (AGT), Silvio Pettirossi International (ASU).

Statek
Paragwaj nie posiada bezpośredniego połączenia z morzem. Jednak niezwykle ważną rolę odgrywa żegluga śródlądowa. Po rzece Paragwaj oraz kilu innych kursują regularne promy pasażerskie. Największe porty rzeczne znajdują się w Asunción i Concepción.

Motor lub rower
Podróż rowerem lub motorem po Paragwaju to dobre rozwiązanie jednak tylko dla regionów, w których nie panują silne opady deszczu. W innym przypadku drogi mogą zamieniać się w błotniste rzeki.

Pociąg
W Paragwaju znajdują się jedynie dwie niewielkie linie kolejowe, które pełnią raczej funkcję atrakcji turystycznej, aniżeli regularnego środka transportu. O wiele lepiej jest postawić na podróż autobusem.

Komunikacja miejska
W największych miastach bez problemu można korzystać z lokalnej komunikacji. Najpopularniejszym środkiem komunikacji w tej części Ameryki Południowej są bez wątpienia autobusy. Czasem w porze deszczowej może się zdarzyć, iż niektóre kursy mają nawet kilkudniowe opóźnienie. Jednak jest to niezbyt częsta sytuacja. Podróż autobusem jest dosyć tania.

Taksówki
W większych miastach można swobodnie korzystać z usług taksówkarzy. Należy jednak uważać na taksówkarzy, którzy z reguły naciągają turystów i podana cena za kurs może być kilkukrotnie wyższa niż w rzeczywistości. Dlatego warto przed wyruszeniem dokładnie dopytać się o cenę lub nawet targować się z kierowcą.

Zgłoś błąd

Paragwaj w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Paragwaju (República del Paraguay, Tetã Paraguái)
Stolica
Asunción
Waluta
guarani (PYG)
Język
hiszpański i guarani
Liczba ludności
6968043
Powierzchnia
406750 2
Religia
Katolicyzm
Ustrój
republika

Paragwaj - więcej informacji