Paragwaj

Paragwaj w pigułce

Flaga Paragwaju
Oficjalna nazwa Republika Paragwaju (República del Paraguay, Tetã Paraguái)
Stolica
Asunción
Waluta
guarani (PYG)
Język
hiszpański i guarani
Liczba ludności
6 968 043
Powierzchnia
406 750m2
Religia
Katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Paragwaju Hotele w Paragwaju

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Paragwaju

Szczepienia
Na terenie Paragwaju nie występują poważniejsze zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Wobec tego nie wymagane są od nas stosowne szczepienia. Bardziej zapobiegliwi powinni zaszczepić się na wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B, dur brzuszny, wściekliznę, błonicę, tężec.

Lekarstwa do zabrania
Istnieje ryzyko chorób układu pokarmowego, najczęściej wywoływanych przez niepewne źródła wody oraz nieodpowiednie jedzenie. Dlatego koniecznie trzeba zabrać lekarstwa związane z chorobami układu pokarmowego, a także pamiętać, by na miejscu nie spożywać wody z kranu, tylko butelkowaną wodę mineralną.

Choroby zakaźne
brak

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Według statystyk, w ostatnim czasie notuje się wzrost poziomu przestępczości. W związku z tym będąc na miejscu warto przestrzegać kilku ważnych reguł. Przede wszystkim nie powinniśmy zapuszczać się w nieznane zaułki i dzielnice w miastach, unikajmy nocnych wycieczek, zabierajmy ze sobą tylko niezbędne dokumenty i środki finansowe, a całą resztę zabezpieczmy w odpowiednik miejscu. W miarę możliwości dobrze jest się wtopić w miejski krajobraz. Oczywiście kradzieże i napaści nie należą jednak do częstych przypadków.

Insekty
W związku z typowym klimatem trzeba wystrzegać się niektórych gatunków owadów. Jednak większe niebezpieczeństwo czyha ze strony jadowitych zwierząt, jak węże i gady i płazy.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych przeciwwskazań co do podróżowania z dziećmi. Trzeba jednak zadbać o odpowiednie stroje letnie oraz nakrycia głowy, gdyż temperatury w czasie lata są wysokie, a ponadto panuje spora wilgotność powietrza.

W razie choroby
Dobrze jest mieć wykupione ubezpieczenie na czas podróży. Miejscowa opieka zdrowotna stoi na dobrym poziomie. W aptekach można zakupić podstawowe leki. Prywatna wizyta lekarska to koszt rzędu 30-40 dolarów, natomiast pobyt w szpitalu to wydatek ponad 100 dolarów za dobę, tylko za samo łóżko, więc należy się liczyć ze sporymi kosztami leczenia w przypadku poważniejszych chorób i urazów.

Zgłoś błąd

Paragwaj w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Paragwaju (República del Paraguay, Tetã Paraguái)
Stolica
Asunción
Waluta
guarani (PYG)
Język
hiszpański i guarani
Liczba ludności
6968043
Powierzchnia
406750 2
Religia
Katolicyzm
Ustrój
republika

Paragwaj - więcej informacji