Peru

Peru w pigułce

Flaga Peru
Oficjalna nazwa Republika Peru (Perú, República del Perú)
Stolica
Lima
Waluta
sol (PEN)
Język
hiszpański, keczua i ajmara
Liczba ludności
29 549 517
Powierzchnia
1 285 220m2
Religia
dominująca: rzymski katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Peru Hotele w Peru

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Peru

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia:
Nie ma żadnych wymaganych szczepień, aby móc wjechać do Peru, a ze szczepień zalecanych należy wymienić szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, durowi brzusznemu oraz żółtej febrze. Przy czym to ostatnie można zrobić na miejscu i będzie konieczne, jeśli z Peru chcemy pojechać do Brazylii.

Lekarstwa do zabrania:
Zalecamy zabrać ze sobą całą podstawową apteczkę, w tym środki przeciwbólowe, bandaże, lekarstwa na zatrucia pokarmowe oraz leki, które przyjmujemy stale. Warto mieć również środki przeciwko insektom.

Choroby zakaźne:
Chociaż Peru położone jest w strefie równikowej, to zagrożenie chorobami tropikalnymi nie jest duże. Gdy (co jest rzadkie) pojawia się zagrożenie epidemią żółtej febry, masową są wykonywane szczepionki przeciwko tej chorobie. Peru jest krajem położonym w większości wysoko w Andach. To oznacza, że u podróżujących nieprzyzwyczajonych do takich warunków, mogą pojawić się symptomy choroby wysokościowej.

Gdy jesteś na miejscu:

Zagrożenia i niebezpieczeństwa:
Trudno określić Peru jako kraj bezpieczny. Istnieje tu mafia narkotykowa, rozwinięta jest też przestępczość pospolita. Powinniśmy zadbać o to, aby nie mieć przy sobie zbyt dużej ilości pieniędzy, a kosztowności w miarę możliwości pozostawiać w hotelach. Unikajmy również spacerów i podróży samochodem nocą. Zachęcamy do wyrobienia oficjalnej fotokopii paszportu na wypadek, gdyby oryginalny dokument przepadł przy okazji kradzieży. Starajmy się też nie korzystać z taksówek niezrzeszonych. Szczególnie na trasie z lotniska do Limy należy wynająć taksówkę, która zatrzymuje się bezpośrednio w terminalu.

Insekty:
Będą nam dokuczać przede wszystkim w rejonach nadmorskich, położonych na niższej wysokości. Warto stosować płyny i maści przeciw insektom, a przed wynajęciem noclegu sprawdzać, czy w pokojach w oknach są założone moskitiery.

Podróżowanie z dziećmi:
Nie ma żadnych regulacji związanych z podróżowaniem z dziećmi. Jeśli planujemy podróżowanie po Peru samochodem osobowym, powinien znaleźć się w nim fotelik dziecięcy. Należy pamiętać o posiadaniu podstawowej apteczki i o zapewnieniu dziecku ochrony przed warunkami pogodowymi, a przede wszystkim przed słońcem.

W razie choroby:
Ubezpieczenie zdrowotne przy wjeździe do Peru nie jest wymagane, ale zalecamy jego wykupienie. Honorowane są te wszystkie ubezpieczenia (również polskich firm), które mają zastosowanie zagranicą. Prywatna wizyta lekarska może kosztować nawet 50 dolarów, zaś pobyt w szpitalu to koszt do 100 dolarów za dobę.

Zgłoś błąd

Peru w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Peru (Perú, República del Perú)
Stolica
Lima
Waluta
sol (PEN)
Język
hiszpański, keczua i ajmara
Liczba ludności
29549517
Powierzchnia
12852202
Religia
dominująca: rzymski katolicyzm
Ustrój
republika

Peru - więcej informacji