Peru

Peru w pigułce

Flaga Peru
Oficjalna nazwa Republika Peru (Perú, República del Perú)
Stolica
Lima
Waluta
sol (PEN)
Język
hiszpański, keczua i ajmara
Liczba ludności
29 549 517
Powierzchnia
1 285 220m2
Religia
dominująca: rzymski katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Peru Hotele w Peru

Komunikacja & środki lokomocji w Peru

Dojazd:
Do Peru dolecimy samolotami z europejskich portów lotniczych: Amsterdamu, Londynu, Frankfurtu, czy z Madrytu. Istnieją połączenia samolotowe pomiędzy Limą i praktycznie wszystkimi stolicami w Ameryce Południowej, dlatego możemy lecieć z przesiadką chociażby w Buenos Aires. Również z niektórych portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych odlatują samoloty do Limy.

Tereny niebezpieczne:
W Peru wciąż aktywnie działają kartele narkotykowe i zorganizowana przestępczość. Dlatego nie powinniśmy udawać się w rejony przygraniczne z Boliwią i z Ekwadorem oraz w okolice doliny rzeki Huallaga oraz Ayacucho i Apurimac – doliny rzeki Ene. Ponadto na prowincji w górskich regionach okresowo mają miejsce zamieszki i niepokoje społeczne.

Transport lotniczy:
Ponieważ Peru jest krajem górzystym, najbardziej efektywną formą transportu będzie transport lotniczy, który jest doskonale rozwinięty. Samoloty kursują pomiędzy wszystkimi większymi miastami w kraju, a połączenia są dość tanie. W ten sposób można się dość swobodnie przemieszczać pomiędzy Limą i Tumbes, Tarapoto, Arequipa, Trujillo, Chiclayo, Pucallpa, Puerto Maldonado oraz Tacną.

Transport autobusowy:
To najlepszy obok wewnętrznych połączeń lotniczych sposób na przemieszczanie się po kraju. Autobusy kursują pomiędzy wszystkimi praktycznie miastami, ale musimy pamiętać, że w Peru nie ma dworców autobusowych takich, jakie znamy chociażby z Polski. Poszczególne linie mają swoje własne terminale, które w danym mieście mogą być oddalone od siebie. Zwykle więc przesiadka z jednego autobusu do drugiego stanie się okazją do zwiedzenia miejscowości, w której się znajdziemy. Ponadto połączenia autobusowe są zakłócane z powodu nieregularnie powtarzającej się nieprzejezdności dróg spowodowanej usunięciami, lawinami błotnymi i innymi warunkami pogodowymi.

Transport samochodowy:
Odradzamy ten sposób transportu, przede wszystkim dlatego, że stan dróg nie jest zadowalający, na prowincji bywa niebezpiecznie, a okresowo drogi są nieprzejezdne. Jednak jeśli zdecydujemy się na wynajęcie samochodu, możemy zrobić to w Limie i w niektórych innych większych miastach, honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, które możemy wyrobić w Polsce.

Zgłoś błąd

Peru w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Peru (Perú, República del Perú)
Stolica
Lima
Waluta
sol (PEN)
Język
hiszpański, keczua i ajmara
Liczba ludności
29549517
Powierzchnia
12852202
Religia
dominująca: rzymski katolicyzm
Ustrój
republika

Peru - więcej informacji