Republika Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka w pigułce

Flaga Republiki Zielonego Przylądka
Oficjalna nazwa Republika Zielonego Przylądka (Cabo Verde, República de Cabo Verde)
Stolica
Praia
Waluta
escudo Zielonego Przylądka (CVE)
Język
urzedowy: portugalski, język używany: kreolski
Liczba ludności
491 875
Powierzchnia
4 033m2
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Republiki Zielonego Przylądka Hotele w Republice Zielonego Przylądka

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Republice Zielonego Przylądka

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Od turystów nie wymaga się żadnych szczepień, ale od osób przyjeżdżających z Senegalu wymagane jest potwierdzenie w międzynarodowej książeczce zdrowia szczepienia przeciwko żółtej febrze. Na wyspach istnieje ryzyko wystąpienia malarii. Turystom z Europy sugerujemy się szczepić przeciwko żółtaczce typu A i B, tężcowi oraz durowi brzusznemu.

Lekarstwa do zabrania
Nie musimy posiadać żadnych określonych lekarstw, ale zalecane jest zabranie ze sobą podstawowej apteczki oraz środków chroniących przed owadami latającymi. Wyspy leżą w klimacie tropikalnym, więc najlepiej jest zabrać lekkie bawełniane ubranie. Na wyspach jest dość wietrznie.

Choroby zakaźne
Z groźniejszych chorób na wyspach może pojawić się malaria. Szczepienia wymienione powyżej uchronią nas przed innymi wirusowymi i bakteryjnymi infekcjami.

Na miejscu

Bezpieczeństwo i zagrożenia
Republika Zielonego Przylądka jest krajem dużo bardziej bezpiecznym, niż państwa Afryki kontynentalnej. Sytuacja polityczna jest ustabilizowana, a rządy są sprawowane demokratycznie. Niestety w ostatnich latach obserwuje się wzrost przestępczości pospolitej: rozbojów, kradzieży kieszonkowych, a nawet bardziej zuchwałych aktów agresji: także wobec turystów. Zalecamy pozostawiać w hotelowym depozycje ważne dokumenty (bilet lotniczy), większe sumy pieniędzy oraz biżuterię. Jeśli jesteśmy amatorami morskich kąpieli, powinniśmy uważać na silne prądy podwodne. Do kąpielisk uważanych za najbardziej bezpieczne należą plaże na wyspach Sal i Sao Nicolau.

Insekty
Wyspy Zielonego Przylądka leżą w strefie tropikalnej, więc zagrożenie insektami jest realne. Zalecamy zabrać ze sobą odpowiednie środki lub zakupić je na miejscu.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych prawnych ograniczeń związanych z podróżowaniem z dziećmi. Pamiętajmy jednak o zagrożeniu przestępczością oraz pogodą: dzieci powinny mieć ubrania zabezpieczające je przed słońcem.

W razie choroby
Republika Zielonego Przylądka ma służbę zdrowia dużo lepiej rozwiniętą, niż inne kraje afrykańskie. Szpitale, ośrodki zdrowia i apteki są dość dobrze wyposażone. Wskazane jest posiadanie międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Zgłoś błąd

Republika Zielonego Przylądka w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Zielonego Przylądka (Cabo Verde, República de Cabo Verde)
Stolica
Praia
Waluta
escudo Zielonego Przylądka (CVE)
Język
urzedowy: portugalski, język używany: kreolski
Liczba ludności
491875
Powierzchnia
40332
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
republika

Republika Zielonego Przylądka - więcej informacji