Salwador

Salwador w pigułce

Flaga Salwadoru
Oficjalna nazwa Republika Salwadoru (El Salvador, República de El Salvador)
Stolica
San Salvador
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
hiszpański
Liczba ludności
6 820 000
Powierzchnia
21 040m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm, zielonoświątkowcy
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Salwadoru Hotele w Salwadorze

Komunikacja & środki lokomocji w Salwadorze

Komunikacja lądowa w Salwadorze, porównując z sąsiadującymi z nim krajami, jest całkiem dobrze rozwinięta. Każdego roku przybywa bardzo wiele dróg, które zdecydowanie ułatwiają przemieszczanie się po tym małym kraju – z jednego jego końca na drugi można dostać się w zaledwie kilka godzin. Niestety, warunki klimatyczne wpływają na stan dróg bardzo niekorzystnie. Przede wszystkim zauważalne jest to w porze deszczowej, podczas której asfalt, nawet ten położony niedawno, jest podmywany.

Środki lokomocji na terenie Salwadoru

Samochód
Samochód jest jednym z podstawowych środków transportu wykorzystywanych na terenie Salwadoru. Korzysta z niego coraz więcej mieszkańców, dzięki czemu powstaje także coraz więcej dróg, zarówno w miastach, jak i tych, które je łączą. Coraz częściej budowane są także autostrady, na których można przemieszczać się z prędkością nawet do 110 km/h. W większych miastach, w tym przede wszystkim w stolicy, czyli w San Salwadorze, przemieszczanie się samochodem może stanowić dość duży problem przede wszystkim w porach szczytu – należy liczyć się z prawdopodobieństwem utknięcia w korku.

Pociąg
Pociąg nie jest popularnym środkiem komunikacji w Salwadorze. Mieszkańcy wybierają alternatywne sposoby transportu, jak chociażby autobusy czy taksówki. Na terenie całego kraju działa wyłącznie kilka połączeń kolejowych, łączących większe miasta, w związku z czym dostanie się pociągiem do tych, które nie należą do głównej trasy, jest skomplikowane. Co więcej, ceny połączeń kolejowych są dość wysokie i zdecydowanie mniej atrakcyjne niż ceny za przemieszczanie się autobusem.

Autobus
Jest to zdecydowanie najbardziej popularny środek transportu w Salwadorze. Korzystają z niego wszyscy – zarówno osoby, które chcą dostać się zaledwie o kilka ulic dalej, jak i te, którym zależy na tym, aby szybko znaleźć się na drugim końcu kraju. Kierowcy zatrzymują się w wyznaczonym przez pasażerów miejscu, praktycznie wszędzie, gdzie jest to możliwe i wymagane. Dość atrakcyjne są także ceny przejazdów, które są niższe niż w Polsce.

Rower
Rower nie jest zbyt popularnym środkiem transportu, co wynika przede wszystkim z brawurowej jazdy kierowców pozostałych środków transportu lokalnego. Nie zważają oni na przemieszczających się blisko nich rowerzystów, co często powoduje wypadki. Nie poleca się także jazdy rowerem w obrębie miast – z reguły nie są one do tego przystosowane.

Zgłoś błąd

Salwador w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Salwadoru (El Salvador, República de El Salvador)
Stolica
San Salvador
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
hiszpański
Liczba ludności
6820000
Powierzchnia
210402
Religia
katolicyzm, protestantyzm, zielonoświątkowcy
Ustrój
republika

Salwador - więcej informacji